تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب : 85724
توکیوگاز (Tokyo Gas) ژاپن اعلام کرده است برای اینکه در سال 2030 سودآوری خود را به دو برابر برساند، 2 تریلیون ین در انرژی‌های پاک سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
سرمایه گذاری 2 تریلیون ینی توکیوگاز در پروژه های پاک
سرمایه گذاری 2 تریلیون ینی توکیوگاز در پروژه های پاک
به گزارش زیست آنلاین، از رویترز، شرکت توزیع گاز ژاپنی توکیو گاز روز جمعه اعلام کرده بود که 2 تریلیون ین معادل 17.5 میلیارد دلار برای تولید سوخت‌های پاک‌تر چون هیدروژن و برق تجدیدپذیر خرج خواهد کرد تا سود خود را در سال 2030 به 200 میلیارد دلار برساند.

رئیس این شرکت، تاکاشی اوچیدا، گفت: ما باید اقدامات خود را در قبال رشد روندهای جهانی کربن زدایی سرعت ببخشیم.

او ادامه داد که از اواخر دهه 2020 از سرمایه گذاری های خود در این بخش منتفع خواهیم شد و قصد داریم در سال 2030 به سودآوری 200 میلیارد دلاری برسیم.

توکیو گاز پیش بینی کرده است در سال جاری میلادی به سود 104 میلیارد ین خواهد رسید.

حدود یک چهارم از این 2 تریلیون ین برای انرژی های تجدیدپذیر و 100 میلیارد ین آن برای تولید هیدروژن و دیگر سوخت های پاک خرج خواهد شد.

500 میلیارد ین هم برای توسعه بخش های بالادستی مثلا در شیل ایالات متحده و زیرساخت های گاز طبیعی مایع (LNG) در آسیا خرج خواهد شد.

با کاهش تقاضا در ژاپن، توکیو گاز و دیگر شرکت های مشابه ژاپنی فعالیت های خود در خارج از این کشور را گسترده تر کرده اند. دلیل کاهش تقاضا در ژاپن روند پیر شدن جمعیت و کاهش زاد و ولد است.

توکیو گاز که 1.4 گیگاوات انرژی تجدیدپذیر تولید می کند، هدف سال 2030 خود را در این بخش از 5 گیگاوات به 6 گیگاوات رسانده است./انرژی امروز
https://zistonline.com/vdcfjedc.w6dt0agiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما