انرژی
کد مطلب: 84064
21:21
17 فروردین 1400

هزینه واردات پنل های خورشیدی

واردات پنل‌های خورشیدی مشمول ردیف ۸۵۴۱۴۰۱۰ می‌باشد، که حقوق ورودی آن ۱۵ درصد ارزش و ۹ درصد نیز مالیات ارزش افزوده دارد. در صورتی که قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای نصب در نیروگاه از خارج از کشور وارد شود دارندگان پروانه احداث نیروگاه تجدیدپذیر می‌توانند از معافیت یا تخفیف حقوق گمرکی استفاده کنند. واردات پنل های خورشیدی برای فروش مشمول گمرک است ولی کسانی که برای نصب در نیروگاه خود می خواهند وارد کنند می توانند از معافیت گمرکی استفاده نمایند.

به گزارش زیست آنلاین، در صورتی که قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای نصب در نیروگاه  از خارج از کشور وارد شود دارندگان پروانه احداث نیروگاه تجدیدپذیر می‌توانند از معافیت یا تخفیف حقوق گمرکی استفاده کنند. بدین منظور سرمایه گذاران محترم می‌توانند به درگاه الکترونیکی اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت به نام سامانه بهین یاب به آدرس http://behinyab.ir مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

واردات پنل‌های خورشیدی مشمول ردیف ۸۵۴۱۴۰۱۰ می‌باشد، که حقوق ورودی آن ۱۵ درصد ارزش و ۹ درصد نیز مالیات ارزش افزوده دارد. واردات و ترخیص پنل خورشیدی در سایت وزارت نیرو و سازمان انرژی‌های تجدید پذیر به آدرس http://www.satba.gov.ir درج شده است که چنانچه قطعات و تجهیزات برای نصب در خود نیروگاه سفارش داده شده باشد و شخص دارای پروانه احداث نیروگاه باشد می‌تواند از معافیت حقوق گمرکی یا تخفیف حقوق گمرکی استفاده نماید. به منظور برخورداری از تسهیلات ذکر شده توسط معافیت گمرکی وزارت نیرو ابتدا ثبت نام و به آدرس http://behinyab.ir مراجعه می‌گردد.

شماره تعرفه گمرکی پنل‌های خورشیدی

    پنل خورشیدی : ۸۵۴۱۴۰۱۰

رباط پاک کننده پنل‌های خورشیدی : ۸۴۷۹۵۰۰۰

استراکچر فلزی جهت نسب پنل خورشیدی : ۷۳۰۸۹۰۹۰

سلول خورشیدی سیلیکون کریستالی گرید A، بازدهی بالا جهت تولید پنل خورشیدی ضخامت ۲۰۰ میکرون، بازدهی بالا ۱۹.۹% : ۸۵۴۱۴۰۹۰

اینورتر خورشیدی (تبدیل کننده برق) :۸۵۰۴۴۰۹۰

منبع:برق نیوز


اخبار مرتبط
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.