تاریخ انتشار :چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب : 84991
مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست از مکتوب کردن تجربیات مدیران محیط زیست کشور و سیاهه چالش‌های حیات ایران زمین خبر داد.
چالش‌های محیط‌زیستی کشور مکتوب شد
به گزارش زیست آنلاین، از سازمان حفاظت محیط زیست، اسماعیل حق پرست با تاکید بر اینکه چالش ها و راه کارهای محیط زیستی ایران مکتوب شده، گفت: دو کتاب «کابینه سبز» و «سیاهه چالش‌ها» در دست انتشار است و به زودی توزیع می شود.

وی با بیان اینکه این دو کتاب به همت روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق ملی محیط زیست تهیه و منتشر می شود، ادامه داد: مسائل محیط ‌زیستی مانند آلودگی، پسماند، فرسایش خاک، خشکسالی از جمله مهم‌ترین تهدیدهای بشری در آینده است که از مرزهای سیاسی فراتر رفته و تمام کره زمین را در بر گرفته است؛ مدیریت و برنامه‌ریزی برای حل این معضلات زیست‌محیطی نیازمند نگاهی جامع، فراگیر و فرابخشی است. بنابراین در کتاب کابینه سبز، با ۴۳ مدیر ستادی و استانی سازمان حفاظت محیط ‌زیست در دولت دوازدهم با هدف استفاده از تجربه این مدیران در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و مدیریت چالش‌های محیط ‌زیست در دولت بعدی گفتگو شده است.

مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به چالش های محیط زیستی نیز تصریح کرد: محیط‌ زیست و جهانی که در آن به سر می‌بریم، هیچ‌گاه تا این اندازه در معرض خطر نبوده است؛ هم‌زیستی طولانی‌مدت و هماهنگ انسان با دیگر اجزای جهان در اثر پیشرفت تکنولوژی، رشد شهرنشینی و مصرف‌گرایی و تبعات آن مانند تغییر اقلیم، خشکسالی، پسماند و آلودگی طی قرن اخیر از بین رفته و آینده کره زمین و ازجمله خود انسان‌ها در معرض خطر و نابودی قرار گرفته است.

حق پرست افزود: در کتاب سیاهه چالش‌ها، تلاش شده است تا اصلی‌ترین مشکلات زیست‌محیطی ایران در قالب فصل‌های پنج‌گانه (آب، خاک، هوا، پسماند و تنوع زیستی) تبیین و چالش و راه‌کارهای هر کدام از آن‌ها بر اساس نظر کارشناسان بیان شود.

کتاب «کابینه سبز» و «سیاهه چالش‌ها» اکنون در دست انتشار است و به زودی در دسترس فعالان محیط زیستی و علاقه مندان قرار می گیرد.

https://zistonline.com/vdca6ona.49nyo15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین