انرژی
کد مطلب: 82918
11:47
07 مرداد 1399

صنعت برق انگلیس در مسیر کربن صفر

زیست آنلاین: براساس گزارش National Grid، اگر انگلیس از فن آوری جذب کربن در کنار انرژی تجدیدپذیر بیشتر برای دستیابی به اهداف آب و هوایی خود استفاده کند، انتشار کربن از صنعت برق انگلیس تا اوایل سال 2033 می تواند منفی شود.

به گزارش زیست آنلاین، در چشم انداز "انتشار منفی"، استفاده از 30 میلیون وسیله نقلیه برقی و 8 میلیون پمپ حرارتی برای تعویض با دیگ های بخار در خانه ها دیده شده است. این چشم انداز می گوید در راستای حرکت انگلیس به سمت اهداف آب و هوایی در سال 2050، استفاده از فناوری جذب کربن در کنار منابع بیولوژیکی،می تواند ظرف 13 سال انتشار کربن صنعت برق را منفی کند.

انتظار می رود برای رسیدن به این هدف، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر افزایش یابد و تا سال 2050، سالانه حداقل 3 گیگاوات به ظرفیت بادی و 1.4 گیگاوات به ظرفیت خورشیدی اضافه گردد. علاوه بر این نیاز است حجم گسترده ای از وسایل نقلیه برقی روانه بازار شود.

در این گزارش هشدار داده شده است كه انگلیس، بدون اقدام فوری دولت در مورد سیاست های كلیدی انرژی به هدف كاهش انتشار كربن و رسیدن به صفر خالص تا سال 2050 نخواهد رسید.

National Grid معتقد است که جلوگیری از انتشار کربن نیروگاه های زیست انرژی، به این معنی است که برق تولید شده از نیروگاه های زیست انرژی، تا سال 2050، از تولید 62 میلیون تن دی اکسید کربن، معادل حدود 13 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای انگلیس در سال 2019، جلوگیری خواهد کرد.

منبع: the guardian


اخبار مرتبط
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.