•  
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۸۰۳۱۱

ساخت تونل‌های شناور در زیر آب

در نروژ خودروها به زیر آب می روند


دولت نروژ قصد دارد برای حل مشکل رفت و آمد، پروژه‌ای ۴۰ میلیارد دلاری را به اجرا بگذارد و در چهارچوب این پروژه، مجموعه‌ای از تونل‌های شناور زیر آبی را جایگزین کشتی‌های آبدره‌ها کند.

به گزارش زیست آنلاین، نروژ دارای مناظر کم‌نظیر کوهستانی، کوههای یخی و دره‌هایی عمیق و مملو از آب مشهور به «فیورد» یا «آبدره» است.

اگرچه این آبدره‌ها یا در واقع باریکه‌های عمیق از دریا که به داخل خشکی نفوذ کرده و اطراف آن را دیواره‌هایی با شیب تند گرفته، بر زیبایی‌های نروژ افزوده‌اند اما رفت و آمد را در این کشورِ واقع در شمال اروپا بسیار سخت کرده‌اند.

به دلیل همین آبدره‌ها، ساکنان نروژ مجبورند مسیر ۷۰۰ مایلی میان جنوبی‌ترین و شمالی‌ترین نقطۀ کشور را با کشتی با صرف نزدیک به ۲۱ ساعت زمان طی کنند.

راه دیگری وجود ندارد و به دلیل شیب تند و عمق زیاد دره‌های فیورد، امکان ساخت پل روی آنها برای تسهیل رفت و آمد ممکن نیست. به همین دلیل روزانه هفت کشتی این مسیر را با سرعت ۳۰ مایل در ساعت طی می‌کنند و به جابجایی ساکنان مشغولند.

دولت نروژ قصد دارد برای حل این مشکل، پروژه‌ای ۴۰ میلیارد دلاری را به اجرا بگذارد و در چهارچوب این پروژه، مجموعه‌ای از تونل‌های شناور زیر آبی را جایگزین کشتی‌های آبدره‌ها کند.

این تونل‌های بتنی که اولین تونل‌های شناور جهان خواهند بود، به ارتفاع صد پا (حدود ۳۱ متر) در زیر سطح آب پایین می‌روند و در داخل آنها جاده‌هایی برای حرکت خودروها ساخته می‌شود.

با این کار زمان سفر بین شهرهای نروژ به نصف کاهش می‌یابد و همزمان محیط زیست منطقه نیز دستخوش تغییر نمی‌شود.

این کشور کوچک و زیبا در شمال اروپا است و به تازگی خبر از اجرای طرح هایی به ارزش ۲۵ میلیارد دلار در زمینه ساخت تونل های شناور به طور کامل مغروق در زیر آبدره SogneFjord، پهنه آبی که بیش از ۴,۰۰۰ فوت (۱۲۱۹ متر) عمق و ۳,۰۰۰ فوت (۹۱۴ متر) پهنا دارد، داده است. این نخستین نمونه در نوع خود در جهان محسوب می شود و می تواند مدت زمان سفر درون کشوری را از ۲۱ ساعت به کمتر از ۱۱ ساعت کاهش دهد.

اگرچه اسم این سازه «تونل شناور» است اما درواقع شناور نیست. این تونل‌ها با مجموعه‌ای از کابل‌ها به بستر دریا و یا به پونتون‌های شناور در سطح دریا که در فواصل تقریبا ۸۰۰ فوتی از یکدیگر قرار دارند، وصل و ثابت شده‌اند. به این ترتیب حرکت کشتی‌ها و حتی حرکت زیردریایی‌ها تاثیری بر موقعیت جغرافیایی تونل‌ها نخواهد داشت.

مطالعات و شبیه سازی‌های لازم برای تامین ایمنی تونل‌های شناور انجام شده است. این تونل‌ها در مقابل هر نوع انفجار یا حادثۀ غرق کشتی در اطراف آن مقاوم هستند.

دیگر اینکه این سازه‌ها نیز مانند تونل‌های معمولی دارای راه‌های اضطراری هستند و رانندگان می‌توانند در صورت حادثه، خود را به سطح آب برسانند.

کشوری کوچک و زیبا در شمال اروپا است که به تازگی خبر از اجرای طرح هایی به ارزش 25 میلیارد دلار در زمینه ساخت تونل های شناور به طور کامل مغروق در زیر آبدره SogneFjord، پهنه آبی که بیش از 4,000 فوت (1219 متر) عمق و 3,000 فوت (914 متر) پهنا دارد، داده است. این نخستین نمونه در نوع خود در جهان محسوب می شود و می تواند مدت زمان سفر درون کشوری را از 21 ساعت به کمتر از 11 ساعت کاهش دهد.

تونل‌های شناور زیرآبی نروژ؛ نخستین نمونه در نوع خود در جهان

در زمان تکمیل، این پروژه شامل تونل هایی دوگانه می شود که در پهنای آبدره Sognefjord گسترده می شوند. مجموعه ای از پل های شناور روی سطح آب این تونل ها را شناور نگه می دارند و تیرهای اتصال آنها را تقویت می کنند.

بنابر اعلام مقام های دولتی نروژ، طرح یک تونل شناور مغروق به سال ۲۰۱۱ باز می گردد. از آن زمان، بحث های زیادی درباره بهترین طراحی زیرساخت برای آبدره Sognefjord مطرح بوده است. از موراد پیشنهاد شده دیگر می توان به پل شناور یا پل معلق اشاره کرد اما تاکنون تصمیم گیری درباره آنها صورت نگرفته است. پل های معلق از سازه های رایج در جهان هستند و حتی یک پل شناور نیز طرح عجیب و نوآورانه ای محسوب نمی شود زیرا به عنوان مثال در واشنگتن یک پل شناور که نزدیک به ۸,۰۰۰ فوت (۲۴۳۸ متر) طول دارد، ساخته شده است.

در شرایطی که احداث تونل شناور مغروق پر هزینه‌تر از ساخت یک پل است، اما مزیت بزرگ آن تاثیرناپذیرتری بیشتر در برابر شرایط آب و هوایی شدید است. همچنین تونل شناور موانع کمتری برای عبور و مرور کشتی ها ایجاد کرده و زیبایی طبیعی آبدره را نیز حفظ می کند.

در زمان تکمیل، این پروژه شامل تونل هایی دوگانه می شود که در پهنای آبدره Sognefjord گسترده می شوند. مجموعه ای از پل های شناور روی سطح آب این تونل ها را شناور نگه می دارند و تیرهای اتصال آنها را تقویت می کنند.

به گفته آریانا مینورتی، مهندس ارشد در اداره جاده های عمومی نروژ، تجربه رانندگی در این تونل ها همانند عبور از تونل های دیگر خواهد بود و در زمان طوفان نیز این گونه نخواهد بود که همانند یک قایق لاستیکی به این طرف و آن طرف بروند.

قرار است پس از ساخت اولین قسمتِ این تونل شناور، تمام سناریوهای احتمالیِ خطرآفرین نیز عملا روی آن آزمایش شود.

به گزارش یورو نیوز، بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، بهره برداری از این تونل در سال ۲۰۵۰ میلادی آغاز خواهد شد.

به گفته مهندسان این پروژه، اگرچه نروژ در ساخت تونل شناور پیشتاز بوده اما تنها کشورِ فعال در این زمینه نیست. چین و ایتالیا نیز در تلاش برای اجرایی کردن پروژه‌هایی مشابه هستند.


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

jyane construction