•  
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۸۰۰۷۱

گشایش یازدهمین نمایشگاه انرژی های تجدیدپذیر در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران


یازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر، بهره وری و صرفه جویی انرژی صبح امروز ۲ اسفندماه ۱۳۹۷، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی افتتاح شد.

به گزارش زیست آنلاین، «سیدمحمد صادق زاده» معاون وزیر نیرو در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: از سال ۱۳۹۴ هر سال، ظرفیت تولید برق از انرژی های تجدید پذیر و پاک در کشور ۲ برابر شده است.
وی افزود: در سال نخست ظرفیت تولید را از ۱۳۰ مگاوات به ۲۵۰ مگاوات و سال بعد ۲۵۰ مگاوات به ۵۰۰ مگاوات رسید و هم اکنون به ۷۰۰ مگاوات رسیده است و امیدواریم تا پایان سال به بیش از یک هزار مگاوات برسد، که این نشان دهنده نرخ رشد مناسب در بخش انرژی های تجدید پذیر است.
معاون وزیر نیرو گفت: کشور ما استعداد بالایی برای تولید برق از نور خورشید، باد و سایر منابع تجدید پذیر دارد و این انرژی ها در ایران بسیار ارزان و رقابتی است .
وی ادامه داد: ما می توانیم هر کیلووات ساعت در کشور با هزینه کمتر از ۳۰۰ تومان در کیلووات ساعت تولید کنیم که این بسیار جذاب است.
صادق زاده اظهارداشت: مجموع این شرایط بیانگر این است که استعداد بالایی برای تامین برق داخل کشور بدون استفاده از سوخت و آب وجود دارد و همینطور منابع زیادی انرژی برای صادرات به کشورهای منطقه و مناطق دوردست فراهم می شود.
این مقام مسئول ادامه داد: بسترهای قانونی و فنی صادرات انرژی های تجدید پذیر فراهم شده است و بخش خصوصی نیز حضور فعالی دارد و امیدواریم این نتایج هر چه بیشتر در سال های آینده برای مردم قابل عرضه باشد.
وی در خصوص صادرات برق تولیدی از منابع تجدید پذیر گفت: مصوبات قانونی لازم برای صادرات برق تجدیدپذیر فراهم شده است و پیش بینی می کنم که سال آینده همینطور که برق فسیلی صادر می کنیم برق تجدیدپذیر هم در سبد صادراتی فراهم شود.
صادق زاده گفت: در این نمایشگاه یک نمونه از محصولات تولید انرژی تجدیدپذیر رونمایی شد و در ۲ سال گذشته بیشتر از ۱۱ خط تولید تجهیزات انرژی تجدیدپذیر اعم از توربین های بادی، صفحات خورشیدی، الکترونیک قدرت در کشور راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: به نظر می رسد تامین مواد اولیه و قطعات از این به بعد از محل منابع داخلی قابل تامین باشد، زیرا دانش فنی و طراحی آن را در اختیار داریم و مواد اولیه آن نیز در کشور فراهم است و این خطوط تولید یکی پس از دیگری وارد فعالیت می شود و تحریم ها تاثیر کمی برآنها دارد.
یازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر، بهره وری و صرفه جویی انرژی از ۲ تا ۵ اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی پذیرای علاقه مندان و فعالان در این عرصه است.
باوجود تحریم های آمریکا، در این دوره از نمایشگاه شرکت هایی از کشورهای چین، اتریش، آلمان، استرالیا، هلند و ترکیه حضور یافته اند.

 

 


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

jyane construction