•  
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۷۹۱۰۲

قرار سبز هفته دوم آبان ماه 1397


محیط زیستی ها در نیمه پاییز با برنامه های متنوع، پاییز زیباتر و دلنشین تری برای هموطنان خود رقم زدند.

به گزارش زیست آنلاین، محیط زیستی ها در نیمه پاییز با برنامه های متنوع، پاییز زیباتر و دلنشین تری برای هموطنان خود رقم زدند. ما نیز به رسم هر هفته تلاش کردیم در قرار سبز رسانه ای برای تمام حامیان محیط زیست این سرزمین باشیم.

بیشتر بخوانید: قرار سبز هفته اول آبان ماه ۱۳۹۷

 

 قرار سبز در شهر کرد استان چهار محال و بختیاری

۱- قرار سبز در شهر کرد استان چهار محال و بختیاری

جلسه هم اندیشی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست کشور با شورای مرکزی منطقه ۸ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست در دانشگاه شهرکرد برگزار شد. در این نشست مقرر شد دو طرح جامع کشوری در زمینه آموزش محیط زیست و اکوتوریسم توسط دانشجویان به زودی اجرایی شود.

قرار سبز در شهر تبریز استان آذربایجان شرقی

۲- قرار سبز در شهر تبریز استان آذربایجان شرقی

همیاران اجتماعی یاشیل کوجووار آذربایجان شرقی پس از اجتماع بزرگ هیات حسینی محله کوجووار تبریز در ظهر اربعین و برگزاری مراسم عزاداری و پذیرایی بیش از ۴۰۰۰ نفر از عزاداران،  محل مراسم را از زباله های به جا مانده پاکسازی کردند.

3- قرار سبز در شهر اقلید استان فارس

۳- قرار سبز در شهر اقلید استان فارس

انجمن همیاران آب شهرستان اقلید در استان فارس، برنامه بازدید از چاههای آب شرب قزقونک را به مناسبت ماه آب و آبان برگزار کردند و از نزدیک با محدویتهای منابع آبی آشنا شدند.

قرار سبز در شهر خرم آباد استان لرستان

۴- قرار سبز در شهر خرم آباد استان لرستان

انجمن همیاران طبیعت لرستان در منطقه زیبا کنار فیلترهای سیگار را با همراهی دانش آموزان هنرستان ام البنین و زینبیه خرم آباد جمع آوری کردند. در این برنامه کارشناس محیط زیست انجمن به دانش آموزان آموزش هایی در مورد تفکیک و بازیافت داد.

قرار سبز در مسیر کربلا

۵- قرار سبز در مسیر کربلا

انجمن بوم بانان گیلان برای دومین سال متوالی  کیسه‌های  زباله را در بین زائرین کربلا در مسیر پیاده روی اربعین برای پاکسازی مسیر توزیع کردند.

 قرار سبز در منطقه قلات استان فارس

۶- قرار سبز در منطقه قلات استان فارس

تشکل پاکسازان طبیعت فارس برنامه ۱۷۷ خود را به پاکسازی، فرهنگسازی و توزیع کیسه زباله بین گردشگران، در قلات و شب شتری اختصاص دادند.

 قرار سبز در شهر خرم آباد استان لرستان

۷- قرار سبز در شهر خرم آباد استان لرستان

انجمن همیاران طبیعت لرستان به دانش‌آموزان مدرسه سما خرم آباد تفکیک و بازیافت زباله را در جهت فرهنگسازی آموزش داد و به کمک این دانش آموزان به جمع آوری دربهای بطری برای اقدام انسان دوستانه خرید ویلچر برای محرومین پرداخت.

 قرار سبز در شهر اقلید استان فارس

۸- قرار سبز در شهر اقلید استان فارس

انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید این هفته تلاش خود را برای مهار آتش سوزی در بیشه زار دهستان آسپاس معطوف کرد که در این راستا با همکاری اداره منابع طبیعی اقلید با  یک دستگاه بیل مکانیکی عملیات انحراف آب از سرچشمه های بیشه زار به منطقه آتش سوزی را انجام داد.

 قرار سبز در شهر پلدختر لرستان

۹- قرار سبز در شهر پلدختر استان لرستان

در ادامه برپایی  کارگاه های آموزشی زیست محیطی در جوامع محلی با هدف گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست،‍ توسط اداره حفاظت محیط زیست شهر پلدختر استان لرستان کارگاه آموزشی با محوریت تالابها در روستای کنار بلوط با حضور اهالی برگزارشد.

10- قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان

۱۰- قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان

پاکسازی و کاشت بذر توسط حدود چهل نفر از اعضای گروه رفتگران طبیعت بهبهان استان خوزستان در ارتفاعات تنگ تکاب واقع در منطقه حفاظت شده خاییز، گامی دیگر از اعضای این گروه بود که برای رسیدن شهر بهبهان به اولین شهر بدون زباله تاش میکنند.

قرار سبز در شهر لاهیجان استان گیلان

۱۱- قرار سبز در شهر لاهیجان استان گیلان

پویش محیط زیستی و طرح آموزشی کاغذ زباله نیست و تفکیک از مبدأ در پیش دبستانی و دبستان سما لاهیجان استان خوزستان با هدف فرهنگسازی اجرا شد. در این طرح، کارشناس محیط زیست دانش آموزان را با تفکیک از مبدأ، تفکیک کاغذ از زباله ها، چرخه بازیافت و رنگ ویژه سطل های تفکیک زباله خشک و سطل های کاغذ باطله آشنا کرد.

قرار سبز در شهر لاهیجان استان گیلان

۱۲- قرار سبز در شهر بادرود استان اصفهان

بمناسبت اربعین حسینی بیش از ۸۰۰۰ نفر مسیر ۱۰ کیلومتری میدان امام خمینی تا آستان مقدس آقاعلی عباس و شاهزاده محمد (ع) بادرود در استان اصفهان را پیاده روی نمودند تا سمبلی بر پیاده روی کربلا باشد. در این مسیر تعدادی از اعضای گروه قرار سبز دوستان کوهنورد صبا بادرود، مسیر را با همکاری شهرداری بادرود پاکسازی  کردند.

13- قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان

۱۳- قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان

تعدادی از اعضای گروه رفتگران طبیعت بهبهان استان خوزستان با شعار هوای خوب ساختنی است، در برنامه ۱۲۹ گروه که صبح پنجشنبه دهم آبان ماه ازمیدان شهید محسنی تا میدان ارجان و پارک بعثت را رکاب زدند.

14- قرار سبز در شهر شیروان استان خراسان شمالی

۱۴- قرار سبز در شهر شیروان استان خراسان شمالی

اعضای گروه طنین طبیعت شیروان در استان خراسان شمالی مسیر بلوار فجرخراسان را از زباله پاکسازی کردند.

15- قرار سبز در شهر خور استان فارس

۱۵- قرار سبز در شهر خور استان فارس

در راستای برنامه های مستمر وهفتگی انجمن سبزاندیشان خور در شهرستان لارستان، هفدهمین برنامه کوهنوردی همراه با بذرکاری جمعه ۱۱ آبان ۹۷ با کاشت حدود یک کیلو بادام کوهی، سدر، آكاسيادر تنگ گوروِه باحضور۳۰ شرکت کننده انجام شد.

 قرار سبز در شهر شوشتر استان خوزستان

۱۶- قرار سبز در شهر شوشتر استان خوزستان

کارگاه آموزش مقدماتی محیط زیست ویژه مدیران و مربیان مهد کودک در شوشتر برگزار گردید.

بیشتر بخوانید: قرار سبز هفته سوم مهر ماه ۱۳۹۷

در این برنامه که با تدریس کارشناسان انجمن هواداران کارون زلال خوزستان و اداره حفاظت محیط زیست در دانشگاه علمی کاربردی آذین شوشتر برگزار شد، مربیان و مدیران مهد کودک های سطح شهرستان از طریق پاورپوینت های آموزشی و تصاویر عملی و اجرایی محورها و اصول حفظ محیط زیست و آموزش به کودکان را فرا گرفتند.

قرار سبز در استان البرز و خوزستان

۱۷- قرار سبز در استان البرز و خوزستان

بانوی دوچرخه سوار کرجی با دوچرخه مسیر کرج تا خوزستان را رکاب زد. وی هدف سفر خود به شهرهای خوزستان با دوچرخه را حمایت از محیط زیست، نه به انتقال آب و ریزگردها بیان کرد.

 قرار سبز در شهر سنندج استان کردستان

۱۸- قرار سبز در شهر سنندج استان کردستان

پاکسازی ساحل زیبای سد قشلاق سنندج که با بی مهری مسئولین مواجه شده و ساحل زیبای آن با منظره ای زشت و زننده همراه شده است، توسط اعضای دلسوز انجمن شنەی نوژین کردستان انجام شد.
 


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

صدور گواهینامه ایزو
jyane construction