تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب : 85641
تنها چند روز پس از برگزاری نشست آب و هوایی سازمان ملل در گلاسگو موسوم به «کوپ۲۶» اوکراین اعلام کرد که در حال اجرای یک طرح بلندپروازانه برای احیای جنگل‌های این کشور است.
طرح بلندپروازانه اوکراین برای احیای جنگل‌هایش
طرح بلندپروازانه اوکراین برای احیای جنگل‌هایش
به گزارش زیست آنلاین، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین قول داده است که تا سه سال آینده دست‌کم یک میلیارد درخت در این کشور کاشته شود.

کار کاشت این درخت‌ها از هم اکنون آغاز شده است و یوری بولوخوتس، مدیر سازمان جنگلداری اوکراین می‌گوید: اروپا اعلام کرده است که می‌خواهد سه میلیارد درخت را ظرف ۱۰ سال بکارد. اما ما قصد داریم در چهارچوب این برنامه ملی، یک میلیارد درخت در سه سال پیش‌رو بکاریم.

با این حال یک دانشمند اوکراینی به نام بوهدان پروتس، عملی کردن این رویای ملی در سه سال را غیرممکن می‌داند و می‌گوید: بر اساس یک محاسبه سریع، در صورتی این پروژه عملی خواهد شد که آنها در هر ثانیه ۱۰ درخت بکارند. چیزی که از نظر فنی غیرممکن است.

بنابر گزارش یورونیوز، حدود ۱۶ درصد از خاک اوکراین پوشیده از جنگل است و ضروری است تا با هدف مبارزه با تغییرات آب و هوایی، به میزان ۴ درصد دیگر به این پوشش جنگلی اضافه شود. https://zistonline.com/vdcdf90j.yt0ko6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین