انرژی
کد مطلب: 84630
13:00
17 خرداد 1400

فشار سرمایه گذاران بر تاسیسات آسیایی برای کاهش انتشارات

انتقادات سرمایه گذارن نامدار دنیا از تولید کنندگان گازهای گلخانه ای افزایش یافته است. این سرمایه گذاران به ویژه این بار تاسیسات و نیروگاه های تولید برق در آسیا را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش زیست آنلاین، به نقل از فایننشیال تایمز، سرمایگذاران در سطح جهانی به ویژه بانک جی‌پی‌مورگان و سرمایه‌ گذاری‌ های فیدلیتی (Fidelity Investments) از 5 تولید کننده بزرگ برق آسیا خواستند تا تولید گازهای گلخانه‌ای خود را کاهش دهند و به برنامه‌های مقابله با تغییرات انتقادات سرمایه گذارن نامدار دنیا از تولید کنندگان گازهای گلخانه ای افزایش یافته است. این سرمایه گذاران به ویژه این بار تاسیسات و نیروگاه های تولید برق در آسیا را هدف قرار داده‌اند.

یک گروه از سرمایه گذاران که مجموع دارایی آن 8.8 تریلیون دلار است، تاسیسات تولید برق چینی، هنگ کنگی، ژاپنی و مالزیایی که بهره بردار نیروگاه های بزرگ زغال سنگی هستند را هدف قرار داده‌اند.

این شرکت های تولید کننده برق مجموعا در سال 2019 285 میلیون تن دی اکسید کربن تولید کردند که برابر با کل تولید دی اکسید کربن کشور اسپانیاست. دیگر سرمایه‌گذاران شامل گروه بانکداری فرانسوی بی ‌ان ‌پی پاریبا (Europe’s BNP Paribas) و شرکت فرانسوی مدیریت دارایی آمودی (Amundi) و گروه مالی سومیتومو میتسویی (Sumitomo Mitsui)  ژاپن هم چنین برنامه‌هایی را در پیش گرفته اند.

این یکی از بزرگ ترین اقدامات در دنیا در جهت فشار بر تولید کنندگان گازهای گلخانه ای برای کاهش آلایندگی است./انرژی امروز


اخبار مرتبط
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.