انرژی
کد مطلب: 80689
04:00
16 اردیبهشت 1398

جایگزینی کامل انرژی تجدید پذیر در هاوایی مصرف سوخت فسیلی را به صفر خواهد رساند

زیست آنلاین: هاوایی در جایگزینی کامل انرژی های تجدید پذیر بر سوخت فسیلی، تا سال ۲۰۴۵  تمرکز کرده است، بر این اساس هاوایی یک رهبری جهانی در توسعه انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی باد، انرژی خورشیدی و انرژی زمین گرمایی بعد از ۲۰۴۵ به دست خواهد گرفت.

به گزارش زیست آنلاین، دولت ایالات متحده در هاوایی در سال های اخیر نوآور انرژی های تجدید پذیر بوده است و به طور پیوسته کاهش وابستگی شدید به سوخت های فسیلی را مورد هدف گذاری قرار داده است، تا به  تامین کامل برق مورد نیاز از راه انرژی های پاک دست یابد، اما هنوز ۷۰ درصد از برق در هاوایی توسط سوخت های فسیلی تامین می شود.

به همین منظور در سال ۲۰۱۴، هدف قانون گذاران در این جزیره بر آن شد تا به تامین ۱۰۰٪ انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۴۵ دست یابند.

در حال حاضر هاوایی دارای ۶ شبکه جداگانه برق است. شرکت برق Hawaii (HECO) اعلام کرده است  مسئولیت بیشتر بر روی جزیره  Oahu، واقع در هونولولو می باشد چراکه بیشترین جمعیت این مجموعه جزایر در آن ناحیه مستقر شده است.

از لحاظ جغرافیایی و به لحاظ وجود کوهستان در این منطقه، تفاوت های قابل توجهی به منظور امکان ایجاد قدرت از طریق کابل های زیر دریایی، بین این مجموعه جزایر و آنچه در استرالیا و تاسمانی صورت گرفته است، وجود ندارد و انجام این کار بسیار دشوار است.

اما این در حالی است که همه جزایر هاوایی از پتانسیل مناسبی به منظور بهره گیری از  انرژی  خورشیدی بهره مند هستند  و جزایر meca of Maui,   نیز بیشترین پتانسیل استفاده از انرژی بادی را به خود اختصاص داده است. به همین منظور، امروزه برخی از پروژه های انرژی تجدیدپذیر در این مجموعه جزایر مورد بررسی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است در حال حاضر،در Kauai تعداد قابل توجهی از پروژه های تجدید پذیر وجود دارد، از جمله مزرعه خورشیدی ۱۳ مگاواتی  Solarcity  با ۵۲ مگاوات ساعت، ذخیره باطری Tesla، این میزان از ذخیره انرژِی به این منظور طراحی شده است تا در صورت ایجاد تغییرات خورشیدی، در میزان تولید خللی ایجاد نشود.

یکی دیگر از تاسیسات خورشیدی و ذخیره سازی Kauai، مزرعه خورشیدی ۱۲ مگاواتی آناهولا با سیستم ذخیره انرژی ۴.۶۳ مگاوات ساعت  میباشد که قادر است ثبات فرکانس و شبکه را تا تولید مجدد در روز بعد حفظ نماید.

جایگزینی کامل انرژی تجدید پذیر در هاوایی سوخت فسیلی را به صفر خواهد رسان

جزیره Maui ، که معروف وفور انرژِی باد است، دارای سه مزرعه  بادی بر روی ساحل است و ظرفیت تولید آن به بیش از ۲۰۰ مگاوات می رسد. همچنین پیشنهاداتی برای ایجاد مزارع بادی بیشتری نیز دارد.

و سیستم ذخیره سازی آن شامل یک باتری  ۱۱ مگاواتی است که مزرعه بادی را  کمتر از یک ساعت شارژ می کند. این سیستم ذخیره سازی برای مدیریت تغییرات کوتاه مدت و ایجاد اطمینان از ثبات شبکه ۲۰۰MW استفاده می شود

علاوه بر آن Auwahi نیز با نصب هشت توربین که توسط  Siemens SWT ۳.۰-۱۰۱ طراحی شده است، قادر به تولید ۲۱ مگاوات انرژی تجدید پذیر می باشد.

ریچارد روچیلو، موسسه انرژی طبیعی هاوایی، اعلام کرده است که هاوایی دارای بیشترین میزان بارندگی در جهان است و در عین حال، از انرژی زمین گرمایی منحصر به فردی نیز برخوردار است و دارای آتشفشان های فعالی است که می توان از ظرفیت آن ها نیز برای تولید انرژی های بیشتر بهره گرفت.

قانونگذاران هاوایی این هفته به تصویب تامین ۱۰۰٪  انرژی مورد نیاز از راه انرژی های تجدید پذیر رای داده اند. بر این اساس هاوایی یک رهبری جهانی در سیاست گذاری و توسعه  انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی باد، انرژی خورشیدی و انرژی زمین گرمایی بعد از ۲۰۴۵ به دست خواهد گرفت./ برگرفته از reneweconomy

جهت مشاهده مهمترین مطالب مرتبط می توانید بر روی هر یک از عناوین زیر کلیک کنید:

 

همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.