تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : 86692
تفاهم‌نامه همکاری‌های تجاری در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی میان ایران و سازمان امنیت اسلامی غذایی به امضای معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت و مدیر سازمان امنیت اسلامی غذایی رسید.
تفاهم‌نامه همکاری تجاری ایران و سازمان اسلامی امنیت غذایی امضا شد
به گزارش زیست آنلاین، از سازمان توسعه تجارت، در جریان سفر «علیرضا پیمان پاک»  به ازبکستان، تفاهم‌نامه همکاری‌های تجاری در زمینه محصولات کشاورزی و مواد غذایی میان ایران و سازمان اسلامی امنیت غذایی به امضا رسید.

طبق این تفاهم‌نامه، اطلاعات در زمینه دالان‌های (کریدورهای) تجاری درون سازمان همکاری اسلامی و طرح‌های مرتبط تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در منطقه، در حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی مورد تبادل قرار می‌گیرد.

همچنین  سایر حمایت‌ها جهت تسهیل تجارت متقابل بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی برای محصولات کشاورزی و غذایی و کالاهای مرتبط، ترویج و توسعه تجارت متقابل محصولات کشاورزی و غذایی بین ج.ا.ایران و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی جهت تضمین امنیت غذایی پایدار و اجرای طرح‌های کسب‌وکار کشاورزی، سرمایه‌گذاری تجاری و همکاری چندجانبه از دیگر مواردی است که در تفاهم‌نامه دو طرف متعهد به انجام آن شده‌اند.

علاوه بر این، دو طرف بر همکاری در برگزاری رویدادهای نمایشگاهی تجاری عرضه کالا، استفاده از ابزارهای مالی اسلامی برای حمایت  از توسعه تجارت نیز تاکید کردند./ایرنا
https://zistonline.com/vdcauina.49nio15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما