تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب : 86686
یک فعال حوزه کار معتقد است که بخش کشاورزی سهم بسزایی در تولید و اشتغال کشور دارد و می تواند ما را از وابستگی به نفت نجات بدهد.
بخش کشاورزی ما را از وابستگی به نفت نجات می‌دهد
به گزارش زیست آنلاین، رحمت الله پورموسی از بخش کشاورزی و صنعت به عنوان دو بخش اشتغالزا و دارای ارزش افزوده نام برد و گفت: بخش تولید شامل تولیدات خرد کشاورزی و صنایع کوچک، دارای ارزش افزوده و اشتغال‌زایی بالایی است و دولت می تواند در این زمینه به کمک بیاید تا زمینه جذب فارغ التحصیلان به بازار کار فراهم شود.

وی افزود: فارغ‌التحصیلان بسیاری در رشته‌های مهندسی کشاورزی داریم که می‌توان در این بخش از تجارب و ایده‌های آنها استفاده کرد لذا معتقدم باید در تولید بخش‌های کشاورزی و صنعت به دلیل اشتغالزایی متمرکز شویم.

پورموسی ادامه داد: بخش کشاورزی با بحث صنایع و مواد غذایی در ارتباط است و ضمن ارزش افزوده و ایجاد تولید ناخالص داخلی، بسترهای اشتغالزایی در کشور را فراهم می کند، البته معتقدم بخش کشاورزی نسبت به صنعت اشتغالزایی بیشتری دارد و رشته شغل‌های متعدد و بسیاری را دربرمی‌گیرد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانش‌آموختگان رشته‌های کشاورزی افزود: فارغ التحصیلان بسیاری در رشته‌های کشاورزی داریم که به عنوان سرمایه‌های انسانی باید از توانمندی‌های آنها در بخش کشاورزی بیش از گذشته استفاده کنیم‌ همچنان که اقتصاد جهانی به سمت توسعه محصولات زراعی و کشاورزی و تامین مواد غذایی رفته است.

این فعال حوزه کار تصریح کرد: اگر بر صادرات غیرنفتی تاکید داریم یکی از بخش‌هایی که ما را از وابستگی به نفت نجات می‌دهد، بخش کشاورزی است که سهم بسزایی در تولید و اشتغال کشور دارد لذا دولت باید از فعالان و شاغلان این بخش حمایت کند و بستر ورود فارغ التحصیلان رشته‌های کشاورزی را با توجه به نیاز امروز به وجود آورد./ایسنا
https://zistonline.com/vdcd990j.yt09j6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین