تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب : 86611
در دیدار رییس سازمان حفاظت محیط زیست با قائم مقام فرهنگستان علوم عنوان شد:

آمادگی فرهنگستان علوم برای همکاری در مدیریت چالش های زیست محیطی

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با قائم مقام و جمعی از اعضای پیوسته و ناپیوسته فرهنگستان علوم دیدار کرد.
آمادگی فرهنگستان علوم برای همکاری در مدیریت چالش های زیست محیطی
آمادگی فرهنگستان علوم برای همکاری در مدیریت چالش های زیست محیطی
به گزارش زیست آنلاین، احمدرضا لاهیجان زاده مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر، افزود: هدف از برگزاری این جلسه، آشنایی بیشتر با ظرفیت های فرهنگستان علوم و شاخه انرژی و محیط زیست آن بود که تنی چند از اساتید برجسته و سرشناس کشور در آن عضویت دارند.

وی، خاطرنشان کرد: در این جلسه پیرامون برخی از مهم ترین چالش های محیط زیستی کشور از جمله پدیده گرد و غبار، بحران آب، مدیریت پسماندها و... بحث و تبادل نظر شد و فرهنگستان علوم اعلام آمادگی کرد برای مدیریت این چالش ها در کنار سازمان حفاظت محیط زیست، حضور کارشناسی قوی داشته باشد.

مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست  در ادامه گفت: در این دیدار دکتر علی سلاجقه، فرهنگستان علوم را یک پشتوانه علمی برای سازمان حفاظت محیط زیست عنوان و تاکید کرد که یک کارگروه ویژه با حضور نمایندگان فرهنگستان علوم، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارتخانه های نیرو و کشاورزی برای بررسی مسایل زیست محیطی کشور تشکیل شود.

به گفته لاهیجان زاده، بحث استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان به ویژه شرکت های فعال در حوزه محیط زیست برای بهره مندی از فناوری های نوین این حوزه از دیگر تاکیدات ریاست سازمان حفاظت محیط زیست بود.

وی، خاطرنشان کرد: دکتر سلاجقه با اشاره به وجود تعداد زیادی داده و اطلاعات در حیطه فعالیت سازمان حفاظت محیط زیست، خواستار کمک و همکاری فرهنگستان علوم برای جمع آوری و راستی آزمایی این اطلاعات به منظور ارایه به مجموعه دولت شد./سازمان حفاظت محیط زیست
https://zistonline.com/vdcb80bw.rhb08piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما