تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب : 85941
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از تشکیل پرونده برای چند نفر از اتباع حاشیه خلیج فارس به دلیل قوشبازی در غرب کرخه خبر داد و گفت: این افراد شناسایی شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد.
تشکیل پرونده قضایی برای چند تبعه خارجی به دلیل شکار پرندگان در خوزستان
به گزارش زیست آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، محمدجواد اشرفی روز سه شنبه در گفت و گویی با اشاره به انتشار تصاویری با عنوان "جولان قوشبازان کشورهای حوزه خلیج فارس در خاک ایران" افزود: عوامل حاضر در این فیلم شناسایی شدند.

وی اظهار داشت: در پی انتشار فیلمی از نگهداری پرندگان شکاری حمایت شده و استفاده از این پرندگان برای شکار پرنده هوبره به عنوان گونه حمایت شده در ماسه زارهای غرب کرخه، یگان پارک ملی کرخه موضوع را در دستور کار قرار داد.

اشرفی ادامه داد:با توجه به اینکه در فیلم منتشر شده پلاک یکی از خودروها مشخص بود، هویت مالک خودرو و محل سکونت وی شناسایی همچنین ارتباط و همدستی صاحب خودرو با متخلفان شکار و صید به خصوص اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان اظهار داشت: از آنجا که محل وقوع جرم در حوزه قضایی شهرستان شوش بوده مستندات از جمله فیلم و عکس های متخلفان طی شکوائیه ای به دادستانی شوش ارسال شده و مراتب از طریق قضایی در حال پیگیری است.

به گزارش ایرنا عده ای با پرورش و نگهداری پرندگان شکاری و دست آموز کردن این پرندگان از آنها برای شکار سایر پرندگان استفاده می کنند.

در روزهای اخیر فیلمی در شبکه های اجتماعی با عنوان "جولان قوشبازان کشورهای حاشیه خلیج فارس در خاک ایران" منتشر شده که بازتاب زیادی داشته است.

در این فیلم چند نفر از اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس در مناطق بیت راشد، گصیبه و ابوطوی استان خوزستان در حال شکار پرندگان ( قوشبازی) دیده می شود.

هوبره در فهرست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت(IUCN) و در رده حساس و آسیب‌پذیر جای گرفته که شکار و تجارت آن به هرشکلی غیرقانونی است.

در سال های اخیر اخباری از قوش‌بازی برخی اتباع کشورهای خارجی در استان‌های جنوبی کشور منتشر شهد که در بیشتر مواقع تکذیب می شود./ایرنا
https://zistonline.com/vdcgqy97.ak9nt4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما