تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : 85396
علی اکبر محرابیان امروز طی حکمی مدیرعامل جدید سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) را بجای محمد ساتکین منصوب کرد. ساتکین ۱۰ فرودین ۹۹ با حکم رضا اردکانیان بعنوان معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا بجای سیدمحمد صادق زاده معرفی و منصوب شده بود. محرابیان در اوایل حضور خود در وزارت نیرو، در اقدامی غیرمنتظره صدور قرارداد‌های خرید تضمینی برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر را متوقف کرد و با انتصاب مدیرعامل جدید ساتبا در پی تغییر مدل‌های سرمایه گذاری در صنعت تجدیدپذیر است تا بتواند به شعار بلندپروازنه تولید ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در طی ۴ سال برسد.
محمود کمانی رئیس جدید ساتبا و معاون وزیر نیرو
محمود کمانی رئیس جدید ساتبا و معاون وزیر نیرو
 در ادامه تغییرات وزیر جدید نیرو، امروز حکم انتصاب جدیدی صادر شد و در آن رئیس ساتبا و معاون وزیر نیرو تغییر کرد. علی اکبر محرابیان طی حکمی محمود کمانی را بعنوان مدیرعامل جدید سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) بجای محمد ساتکین منصوب کرد.

محمد ساتکین ۱۰ فرودین ۹۹ با حکم رضا اردکانیان بعنوان معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا بجای سیدمحمد صادق زاده معرفی و منصوب شده بود. در زمان حدودا ۱.۵ ساله حضور ساتکین بعنوان مدیرعامل ساتبا اتفاق خاصی در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر رخ نداد و صرفا ابلاغیه جدید خرید تضمینی برق انرژی‌های تجدیدپذیر در اردیبهشت امسال ابلاغ شد که آنهم شرایط را بدتر از قبل کرد و عملا سرمایه گذاری در این حوزه را به کمترین حد خود رسانید.

محمود کمانی با علی اکبر محرابیان در شرکت توسعه صنعت و معدن مفید همکار بوده و فارغ التحصیل مهندسی برق -الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت و دارای کارشناسی ارشد مهندسی هسته‌ای دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. وی نیز هیچ سابقه‌ای در وزارت نیرو و حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر نداشته ولی با افشین روغنی مدیرکل وزارتی وزارت نیرو و رئیس دفتر محرابیان رفاقت قبلی دارد و روغنی پای او را به مدیریت در بخش خودرو باز کرد. حالا نیز همگی به وزارت نیرو می آینده تا تجربه های مدیریتی خود را در حوزه دیگر تکمیل کنند. از سوابق اجرایی کمانی می‌توان به مدیریت اداره کل فرستنده‌های رادیویی، مدیریت اداره کل ارتباطات زمینی و ماهواره‌ای سازمان صدا و سیما اشاره کرد.

کمانی ریاست هیئت مدیره شرکت گسترش انرژی نوین وابسته به سازمان گسترش و فعال در زمینه ساخت نیروگاه‌های هسته ای، عضویت در هیئت امنای موسسه مطالعات بهره وری و منابع انسانی، عضویت در هیئت مدیره گروه خودرو سازی سایپا و ریاست شورای سیاست گذاری مراکز آموزش سازمان گسترش را در کارنامه سوابق شغلی خود دارد.

وی در سال ۸۹ و در جوانی بعنوان مدیر عامل بزرگترین سازمان آموزش صنعتی در کشور منصوب شد و در سال ۹۱ از این شرکت رفت و به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان منصوب شد.

از سوابق علمی وی نیز می‌توان به همکاری در راه اندازی ماهواره آسیاست، مدیریت پروژه های تحقیقاتی در زمینه برودکست، آی تی، فیبرنوری و تجهیزات ماهواره‌ای، ریاست شورای سیاست گذاری کانون ایده‌های صنعتی سازمان گسترش اشاره کرد. محمود کمانی جدای از تجارب مدیریتی در شرکت‌ها و سازمان‌های متعدد، مدتی نیز معاونت منابع انسانی و پشتیبانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) را بر عهده داشته است.

محرابیان در برنامه‌های رای اعتماد خود اعلام کرده بود که در طی ۴ سال ۱۰ هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر احداث خواهد کرد و بعد از تعلیق صدور مجوز‌های خرید تضمینی برق، این انتصاب دومین شوک به حوزه تجدیدپذیرهاست.

محرابیان باید سریعتر تکلیف دیگر معاونت‌ها و شرکت‌های مادرتخصصی را مشخص کند تا فرآیندتصمیم گیری‌ها سریعتر اتفاق بیفتد. از چندماه قبل از رفتن اردکانیان تا اموز خیلی از تصمیمات اساسی صنعت برق منوط به تعیین مدیران جدید شده است و همین موضوع مشکلات و چالش‌های عمده‌ای را در صنعت برق ایجاد نموده است./برق نیوز
https://zistonline.com/vdcaiena.49nmo15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین