تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب : 84918
هند می گوید کشورهای در حال توسعه که در گذر زمان انتشارت کمی تولید کرده اند نباید به اندازه کشورهای توسعه یافته متعهد به کاهش انتشارات باشند.
 هند به هدف کربن صفر خالص تا سال 2050 باور ندارد
به گزارش زیست آنلاین، چین و هند رقبای بسیار سرسختی برای هم هستند. رقابت این دو کشور برای دستیابی به بازارهای جهانی هر روز ابعاد گسترده‌تری می‌یابد. این دو کشور که پرجمعیت ترین کشورهای دنیا هستند امروزه بر سر مرزهای جغرافیایی نیز باهم سر ستیز دارند و هر از گاهی می شنویم آمارهایی از تک و توک تیراندازی طرفین به هم.

اما این روزها رقابت بر سر دیگر مسائل به ویژه در حوزه محیط زیست هم کشیده شده است. به طوری که چین از هند خواسته است تا میزان انتشارات گازهای گلخانه ای خود را کاهش دهد.

در انتشار گازهای گلخانه ای، هند سومین رتبه در دنیا را از آن خود کرده است. آمارها می گویند در سال 2049 تولید گازهای گلخانه ای هند به بالاترین حد خود می رسد. و تا سال 2050 نسبت به 45 سال قبلش میزان انتشارات هند 200 برابر می شود.

در آن سوی مرزها هم رقیب هند، چین، متعهد شده است تا سال 2060 انتشارات خالص کربن خود را به صفر برساند.

با این حال هند می گوید کشورهای در حال توسعه که در گذر زمان انتشارت کمی تولید کرده اند نباید به اندازه کشورهای توسعه یافته متعهد به کاهش انتشارات باشند.

اما چین چنین باوری ندارد.

چین قرار است در سال 2030 تا 65 درصد انتشارات خود را نسبت به سطح سال 2005 کاهش دهد. اما هند این وعهده ها را مبهم می داند و از کشورها می خواهد تا اهداف کوتاه مدت تری ارائه کنند.

هند می گوید اولویت اقتصاد ما تغییرات اقلیم نیست. بلکه ما باید برق مورد نیاز کشور را تامین کنیم و خدمات بهداشتی را افزایش دهیم.

برای هند رسیدن به هدف کربن صفر خالص تا سال 2050 بی معنی است./انرژی امروز

https://zistonline.com/vdcjoheo.uqexvzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین