تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب : 83291
زیست آنلاین: کارشناسان صنعت از مردم می خواهند باتری های بی مصرف خود را با زباله های خانگی بیرون نریزند.
  باتری های دور انداخته شده می توانند باعث آتش سوزی شوند
به گزارش زیست آنلاین، کارشناسان صنعت هشدار داده اند باتری ها، باعث صدها آتش سوزی در سایت های زباله و بازیافت در هر سال می شود. آنها از مردم می خواهند تا مطمئن شوند که باتری های بی مصرف خود را در زباله های خانگی قرار نمی دهند.

طبق اعلام انجمن خدمات محیطی (Esa)، باتری های دور ریخته شده در زباله ها به احتمال زیاد در حین جمع آوری و پردازش خرد و یا سوراخ می شوند. بعضی از انواع باتری ها، به ویژه باتری های یون لیتیوم و نیکل - فلز هیدرید، می توانند در صورت آسیب دیدن مشتعل شده یا منفجر شوند و مواد دیگر را به آتش بکشند.

در برخی موارد، این امر منجر به حوادثی می شود که به ده ها آتش نشان برای خاموش کردن آتش نیاز دارد و ساکنان آن منطقه مجبور به تخلیه محل شده و به طور بالقوه جان انسان ها در معرض خطر قرار می گیرد.

گفته می شود که باتری های لیتیوم یون باعث حداقل 250 آتش سوزی در سایت های زباله و بازیافت در سراسر انگلیس در سال 2020 شدند. این تعداد، بیش از یک سوم کل آتش سوزی های گزارش شده را تشکیلمی دهد، در حالیکه این رقم در سال قبل یک چهارم بود.

باتری های لیتیوم یون به طور معمول در لپ تاپ ها، تبلت ها، تلفن های همراه، ریش تراش ها، مسواک های برقی، ابزارهای برقی و سیگارهای الکترونیکی وجود دارند.

Esa می گوید، این باتری ها به طور فزاینده ای در دستگاه ها استفاده می شوند. این به این معنی است که مشکل ممکن است بدتر شود مگر اینکه افراد رفتار خود را تغییر دهند.

به گفته Esa  مردم انگلیس سالانه 22 هزار تن باتری را دور می ریزند، اما فقط 45 درصد آنها به درستی بازیافت می شود.

کمپین Esa از عموم مردم می خواهد "به مبارزه با باتری های زامبی بپیوندند" و اطلاعاتی در مورد بازیافت باتری با مسئولیت پذیری بیشتر به مردم ارائه می دهد.

منبع: Guardian

https://zistonline.com/vdccsiq4.2bq1o8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما