انرژی
کد مطلب: 82799
09:23
08 تیر 1399

راه حل مشکل ذخیره انرژی می تواند هیدروژن باشد

زیست آنلاین: طبق تجزیه و تحلیل انجام شده توسط محققان آزمایشگاه ملی انرژی تجدیدپذیر آمریکا (NREL)، هیدروژن بیشترین پتانسیل را در بین فن آوری های ذخیره انرژی در آینده دارد.

به گزارش زیست آنلاین، محققان این مرکز، یک رویکرد چند مدله را توسعه داده اند که هم هزینه و هم ارزش تخمین زده شده فن آوری های ذخیره سازی را در تعیین هزینه رقابت پذیری در نظر می گیرد. ذخیره انرژی می‌تواند استفاده از منابع انرژی بادی و خورشیدی را تسهیل کند.

سرپرست تیم تحقیقاتی می گوید: این شاید جامع ترین ارزیابی فنی و اقتصادی از ذخیره سازی فصلی است که تا به امروز انجام شده است. بر اساس ارزش تخمینی ارائه شده به شبکه، ما شرایط خاص، از جمله هزینه های مربوط به انرژی، راندمان سفر دور و مدت تخلیه را مشخص کرده ایم، که به یک فناوری ذخیره سازی معین با هزینه مناسب منجر می شود.

تجزیه و تحلیل فرض می کند که 84 درصد از برق ایالات متحده در غرب این کشور توسط منابع تجدیدپذیر تولید می شود.

این تحلیل بر دو بازه زمانی برای ارزیابی اقتصادی متمرکز شده است: آینده ای نزدیک، از 2025 تا 2045؛ و آینده، 2050-2070

محققان گزارش دادند كه در آينده نزديك، هیدروژن پمپ شده و ذخيره انرژی هوای فشرده شده با ارزش برق نگهداری شده در روز، مقرون به صرفه خواهد بود.

در بازه زمانی 2050 تا 2070، پیش بینی می شود هیدروژن با حداکثر دو هفته انرژی ذخیره شده، یک روش ذخیره سازی مقرون به صرفه بر اساس هزینه پیش بینی شده ظرفیت ذخیره  انرژی باشد.

علاوه بر این، به دلیل اینکه هیدروژن در سایر بخش ها مانند حمل و نقل و کشاورزی قابل استفاده است، می تواند درآمد اضافی نیز فراهم کند.

محققان باتری ها را به عنوان یک روش ذخیره سازی در نظر نگرفتند زیرا این فناوری به اندازه کافی برای برنامه های ذخیره سازی فصلی مناسی نیست.

منبع: techxplore


اخبار مرتبط
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.