انرژی
کد مطلب: 74282
12:15
24 تیر 1397

یزد به استان سبز در زمینه تولید انرژی الکتریکی تبدیل می شود

مجری طرح خرید تضمینی برق تجدید پذیر در یزد گفت: با وجود علاقمندی سرمایه گذاران بخش خصوصی به احداث نیروگاه خورشیدی امیدواریم یزد به استان سبز در زمینه تولید انرژی الکتریکی تبدیل شود.

به‌گزارش زیست آنلاین، از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، فاطمه اعلم با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر با توجه به  علاقمندی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به احداث نیروگاه خورشیدی، امیدواریم یزد به  به استان سبز در زمینه تولید انرژی الکتریکی تبدیل شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با احداث نیروگاه‌های خورشیدی و گسترش آن در سال‌های آینده، میزان استفاده از سوخت‌های فسیلی کاهش یابد، متذکر شد: متوسط ساعت آفتابی سالانه در یزد سه هزار و ۳۰۰ ساعت است به همین دلیل توان زیادی برای ایجاد و توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در استان فراهم است.

اعلم یادآور شد: هم اکنون تعدادی سرمایه گذاری داخلی و خارجی متقاضی ساخت ۷۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی در استان یزد  وجود دارد.

وی به احداث ۴۰ نیروگاه کوچک به ظرفیت ۵۰۰ کیلووات متصل به شبکه در استان و در شهرستان‌های یزد، ابرکوه، اردکان، میبد، مهریز، تفت و نیر  اشاره کرد.

مجری طرح خرید تضمینی برق تجدیدپذیر در یزد سهولت در نصب و راه اندازی سامانه های فتوولتائیک، امکان نصب روی پشت بام منازل و استفاده در هر فضایی که قابلیت جذب نور آفتاب داشته باشد را از مزیت های این فناوری برشمرد./ منبع: انرژی امروز

همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.