اقتصاد
کد مطلب: 58377
08:03
02 اسفند 1393

ادعای نماینده مجلس درباره اعتبارات سازمان محیط زیست رد شد

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه این سازمان در سال ۹۳، یکهزار و صد میلیارد تومان اعتبار در اختیار داشته ولی به هزینه نگرفته است را رد کرد.

به گزارش زیست آنلاین به  نقل از ایسنا، سید محمد مجابی در خصوص اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۱۳۹۳ یکهزار و صد میلیارد تومان اعتبار در اختیار داشته ولی به هزینه نگرفته، گفت: چنین مبلغی نه در دولت محقق شده و نه در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است .

 
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، افزود: بر اساس بند ه تبصره ۲۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ مقرر شد برای شهرهای دارای جمعیت بیش از یک میلیون نفر و یا آلوده، عوارض خاصی با تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست تعیین و به تصویب هیات دولت برسد که پس از اخذ در خزانه دولت، صد در صد آن به شهرهای مذکور اختصاص یابد .
 
مجابی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست در راستای اجرایی شدن این بند قانون بودجه ۹۳ در جلسات کمیته مربوط به آن شرکت و پیشنهاداتی از جمله افزایش قیمت بنزین و یا عوارض آلودگی را ارائه کرد که به دلیل اثر تورمی در کشور به تصویب دولت نرسید.
 
براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، کل بودجه سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۹۳ حدود یک دهم هزار و صد میلیارد تومان اعلامی نماینده است.
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.