تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب : 85256
معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: اجرای طرح‌های مدیریت مصرف انرژی و احداث نیروگاه خورشیدی، مصرف برق آب منطقه ای هرمزگان را به نسبت سالیان گذشته بیش از 60 درصد کاهش داده است.
کاهش 60 درصدی مصرف برق با اجرای طرح‌های مدیریت مصرف در هرمزگان
به گزارش زیست آنلاین، از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود حسین‌نیا" با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مدیریت مصرف برق، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص پیش آمده از محدودیت تولید برق کشور، به سرعت استفاده از روش‌های متنوع در راستای کاهش مصرف برق شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: استفاده از نور طبیعی و به طبع آن خاموشی بخش عمده‌ای از سیستم روشنایی غیرضروری در ساعات اداری، استفاده از دیزل ژنراتور در هنگام پیک مصرف برق، خاموشی تجهیزات برقی در ساعات غیر اداری، تعویض پنجره‌های شرکت به دوجداره، استفاده از درب‌های برقی برای ورود و خروج ساختمان اداری و اتومات بودن روشنایی راه روها جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و جایگزینی لامپ‌های پرمصرف با LED کم مصرف از جمله اقدماتی است که با همکاری و تلاش واحدهای مختلف شرکت در راستای مدیریت مصرف برق انجام شده است.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان اظهار کرد: اجرای طرح‌های مدیریت مصرف انرژی و استفاده از انرژی‌های نو در تامین برق در شرکت، مصرف برق را از 550 کیلووات  ساعت گذشته به حدود 200 کیلووات ساعت رساند.

وی با ذکر این نکته که توسعه نیروگاه خورشیدی شرکت در دستور کار قرار دارد، گفت: در حال پیگیری برای تامین تجهیزات اجرای این طرح هستیم.

حسین‌نیا با بیان اینکه این شرکت با اعمال موارد ذکر شده بخش قابل توجهی از مصرف برق را کاهش داده است، خاطرنشان کرد: با همفکری‌های انجام شده و همکاری کارکنان محترم، مصرف برق در تیرماه نسبت به خرداد ماه بیش از سه هزار و 550 کیلووات ساعت کاهش پیدا کرده است که این امر کاهش هزینه‌های قبوض مصرفی را نیز در پی داشته است و جای تقدیر دارد.

وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم مدیریت مصرف برق توسط ساکنین مجتمع مسکونی گلستان، بیان داشت: افزایش دما در استان هرمزگان و بروز خشکسالی بی سابقه در سراسر کشور، اهمیت صرفه‌جویی در مصرف انرژی به ویژه آب و برق را دو چندان می‌کند که کارکنان شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با تعهد نسبت به کاهش و مدیریت مصرف گام برداشته‌اند.


نقش ویژه نیروگاه خورشیدی در مدیریت مصرف/ کاهش سه هزار کیلوواتی مصرف برق در دوره‌های اخیر

عبدالحمید کمالی سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی و مدیریت مصرف، گفت: حذف سیستم سرمایشی مرکزی و جایگزینی با تجهیزات سرمایشی کم مصرف، محدودسازی مصرف انرژی برق در ساعات غیر اداری و استفاده از نیروگاه خورشیدی و انرژی‌های نو از جمله  این اقدامات است.

 وی با اشاره به مصرف 550 کیلووات ساعتی شرکت طی مدت گذشته، تشریح کرد: یکی از اقدامات شاخصی که در حوزه مدیریت انرژی در شرکت انجام شده، استفاده از نیروگاه خورشیدی است که مصرف برق از شبکه توزیع را کاهش داده است.

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان تشریح کرد: نیروگاه خورشیدی شرکت آب منطقه‌ای در فاز اول در مساحتی حدود 155 مترمربع به اجرا در آمده و دارای ظرفیتی بالغ بر 25 کیلووات ساعت است.

وی ادامه داد: فاز دوم نیروگاه خورشیدی نیز پس از تامین تجهیزات به سرعت انجام خواهد شد و ظرفیت تامین برق نیروگاه خورشیدی را به بیش از 65 کیلووات بر ساعت می‌رساند.

کمالی با ذکر این نکته که استان هرمزگان به واسطه شرایط جوی، ظرفیت مناسبی برای تولید برق از انرژی‌ها تجدید پذیر به ویژه نور خورشید دارد، گفت: اجرای چنین پروژه‌هایی در ادارات تابعه شرکت در سطح شهرستان‌ها نیز بخشی از بار مصرفی شبکه توزیع برق در شهرستان‌ها را کاهش می‌دهد.

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان بیان داشت: با اجرای طرح تامین برق از طریق پنل‌های خورشیدی و ایجاد محدودیت‌ها پس از ساعات اداری، مصرف برق از 550 میلووات ساعت به 200 کیلووات ساعت رسید که این آمار نشان دهنده میزان موفقیت اجرای طرح‌هاست.

 

https://zistonline.com/vdcfv0dc.w6dttagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین