انرژی
کد مطلب: 82257
19:00
20 بهمن 1398

نیروگاه‌های تجدیدپذیر مانع انتشار ۲.۹ میلیون تن گاز گلخانه‌ای می‌شود

سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران در یکی از صفحه‌های اجتماعی نوشت: نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور که اکنون ظرفیت آنها به ۸۰۰ مگاوات رسیده، توانسته اند از انتشار دو میلیون و۹۸۴ هزارتن گاز گلخانه‌ای جلوگیری کنند.

به گزارش زیست آنلاین، «جعفر محمدنژادسیگارودی» روز یکشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نیروگاه‌های تجدید پذیر نیروگاه‌هایی هستند که نه تنها در روند تولید برق از سوخت‌های فسیلی استفاده نمی‌کنند، بلکه صرفه جویی خوبی در مصرف آب و گاز طبیعی دارند.وی افزود: نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور که اکنون ظرفیت آنها به ۸۰۰ مگاوات رسیده، توانسته اند از انتشار دو میلیون و۹۸۴ هزارتن گاز گلخانه‌ای جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: نیروگاه های تجدیدپذیر کشور توانسته اند به میزان ۹۵۹ میلیون لیتر در مصرف آب صرفه جویی کنند، زیرا در روند تولید نیاز چندانی به آب ندارند.

محمدنژادسیگارودی افزود:نیروگاه های تجدیدپذیر توانسته اند تاکنون در مصرف یک میلیون و ۲۳۸هزار متر مکعب گاز طبیعی صرفه جویی کنند.

تاکنون ۱۲۰ نیروگاه تجدیدپذیر درکشور ساخته شده و ظرفیت این نیروگاه ها ۸۵۰ مگاوات است که ۸۰۰ مگاوات آن از محل تجدیدپذیرهاست و ۵۰ مگاوات نیز از محل صرفه جویی حاصل شده است.

به گزارش ایرنا، علاوه براین  ۵۵ نیروگاه خورشیدی و ۱۹ نیروگاه بادی و بقیه نیروگاه های کوچک آبی و زیست توده محسوب می شوند که اکثر آنها با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است.


اخبار مرتبط
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.