تولید زباله

تولید زباله و مشکلات آن

زباله های جامد - چیزهایی که ما بیرون می اندازیم، در محل کار دور می اندازیم و هر هفته لبه پیاده رو قرار می دهیم - محصول فرعی قابل توجهی از تمدن است.

در قرن گذشته، با افزایش جمعیت جهان و تبدیل شدن به جمعیت شهری و ثروتمندتر، تولید زباله ده برابر افزایش یافته است. تا سال 2025 مجدد تولید زباله دو برابر خواهد شد. زباله سریع تر از سایر آلاینده های محیط زیست، از جمله گازهای گلخانه ای تولید می شود. پلاستیک اقیانوس ها و رودخانه ها را مسدود می کند و باعث سیل در شهرهای در حال توسعه می شود. مدیریت زباله های جامد یکی از بزرگترین هزینه ها برای بودجه های شهرداری است. 

مشکل زباله در شهرهای نوظهور حاد است. چهار شهر شانگهای، سئول، ریودوژانیرو، مکزیکو سیتی، بیشترین تولید زباله در جهان را در اختیار دارند. هر کدام به طور معمول بیش از 10،000 تن زباله در روز تولید می کنند. با بزرگترین قابلیت پردازش بیشتر از 5000 تن در روز، نگرانی ها در مورد دفع خاکستر، آلودگی هوا و هزینه ها نیز افزایش می یابد. چنانچه شهروندان شهر غنی تر می شوند، میزان زباله هایی که تولید می کنند، محدود می شود. جوامع ثروتمند تمایل به محدود کردن زباله هایشان دارند. بنابراین هنگامیکه سطح زندگی در سراسر جهان افزایش می یابد و جمعیت شهری تثبیت می شود، تولید هانی زباله های جامد به اوج خود خواهد رسید.

زباله های جامد عمدتا یک پدیده شهری است. در جوامع روستایی، محصولات بسته بندی شده کمتری وجود دارد، بنابراین زباله های مواد غذایی و تولید زباله کمتر است. یک شهروند ساکن شهر، دو برابر یک ساکن در روستا با همان سطح توانگری زباله تولید می کند. اگر ما بر این واقعیت که شهروندان شهری معمولا ثروتمندتر هستند حساب کنیم، 4 برابر ساکنان روستا زباله تولید می کنند.

اخبار و اطلاعات مربو به تولید زباله را در زیست آنلاین بخوانید

انواع روشهای دفع و بازیافت زباله- بخش دوم

انواع روشهای دفع و بازیافت زباله- بخش دوم

زیست آنلاین: در بخش اول، با روشهای عمومی و کلی دفع و بازیافت زباله، همچنین دفع و بازیافت زباله های الکترونیکی آشنا شدیم. در این بخش با روشهای دفع زباله های فضایی و هسته ای آشنا خواهیم شد.

پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۰۳:۰۰
سفر به گورستان هزارتوی زباله‌ های هسته‌ای
فنلاند؛

سفر به گورستان هزارتوی زباله‌ های هسته‌ای

اونکالو در فنلاند محل دفن صدها هزار تن زباله رادیواکتیو است. ۳۰ درصد برق در این کشور از سوخت هسته‌ای راکتورهای نیروگاه «اولکیلوتو» تامین می‌شود. «اتاق واکنش» (reactor room) یکی از توانمندترین رآکتورهای هسته‌ای دنیا در این نیروگاه قرار دارد.

سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۰۶:۰۰
انواع روشهای دفع و بازیافت زباله- بخش اول

انواع روشهای دفع و بازیافت زباله- بخش اول

زیست آنلاین: در بخش قبل، «انواع زباله و ماهیت آنها»، با انواع زباله و تفاوت و ویژگیهای آنها آشنا شدیم. اما در این مقاله با انواع روشهای دفع زباله به طور کلی آشنا خواهیم شد و پس از آن به بررسی اجمالی روشهای دفع زباله های خطرناک ، (زباله های الکترونیک در این بخش) خواهیم پرداخت.

دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۰۶:۰۰
زباله بزرگترین چالش ساحل نشینان خزر

زباله بزرگترین چالش ساحل نشینان خزر

در چهارمین جلسه شورای اداری فریدونکنار موضوع سگ‌های ولگرد و زباله به عنوان بزرگ‌ترین چالش بهداشتی در این شهرستان مطرح شد.

جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۰۴:۳۰
مرتب سازی و تفکیک زباله در پاریس آسان تر شد

مرتب سازی و تفکیک زباله در پاریس آسان تر شد

ونوس فرخی

زیست آنلاین: از اول ژانویه امسال، مردم ساکن در پاریس (Paris)، اسون (Essonne) و سِن سَن دونی (Seine-Saint-Denis) می توانند تمام زباله های کاغذی، بسته بندی های پلاستیکی یا فلزی خود را در سطل های زباله زردرنگ، بیاندازند.

دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۰۵:۰۰
غیرقابل زیست شدن تهران تا ۲۰ سال دیگر به خاطر تولید انبوه زباله

غیرقابل زیست شدن تهران تا ۲۰ سال دیگر به خاطر تولید انبوه زباله

استاندار تهران خواستار تشویق تهرانی ها به تولید کم تر زباله شد و گفت: تولید انبوه زباله تا ۲۰ سال دیگر تهران را غیرقابل زیست می کند.

جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۰۴:۰۰
بررسی انواع زباله و ماهیت آنها

بررسی انواع زباله و ماهیت آنها

زیست آنلاین: به منظور آشنایی بیشتر در شناخت انواع زباله، این راهنما یک ابزار عملی برای کمک به کسانی است که می خواهند در اجرای مدیریت درست زباله ها گام بردارند. (گی کست (Guy COSTE)، رئیس اتاق تجارت و صنعت پاریس سِن-سن-دونی)

چهار شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۰۴:۴۸
اولین رستوران بدون زباله راه اندازی شد

اولین رستوران بدون زباله راه اندازی شد

اولین رستوران بدون زباله اندونزی که با مواد بازیافت شده و پایدار ساخته شده، به دنبال راهی برای حذف زباله‌های مواد غذایی است.

شنبه ۲۴ آذر۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۳۰
jyane construction