تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲
کد مطلب : 86371
گروه خوروسازی تویوتا قصد دارد ۴۸ میلیارد روپیه (۶۲۴ میلیون دلار) برای ساخت قطعات خودروهای الکتریکی در هند سرمایه‌گذاری کند زیرا این خودروساز ژاپنی تا سال ۲۰۵۰ در راستای بی‌طرفی کربن فعالیت می‌کند.
چند درصد خودروهای هند الکتریکی است؟
به گزارش زیست آنلاین، این گروه در روز شنبه (۷ می) در بیانیه‌ای اعلام کرد: تویوتا کرلوسکار موتور و قطعات خودرو تویوتا کرلوسکار، یادداشت تفاهمی با ایالت جنوبی کارناتاکا برای سرمایه گذاری ۴۱ میلیارد روپیه امضا کردند و مابقی این سرمایه‌گذاری از صنایع تویوتا موتور هند بدست خواهد آمد.

تویوتا اهداف سبز خود را با جاه‌طلبی‌های هند برای تبدیل شدن به یک قطب تولیدی هماهنگ می‌کند، اگرچه تغییر حمل‌ونقل پاک در این کشور آسیای جنوبی کندتر از کشورهای دیگر مانند چین و ایالات‌متحده است و عواملی مانند قیمت گران، عدم وجود گزینه‌ در مدل‌های الکتریکی و ایستگاه‌های شارژ ناکافی منجر به پذیرش کمتر خودروهای الکتریکی در هند شده است.

ویکرام گولاتی، معاون رئیس هیئت مدیره تویوتا کرلوسکار در مصاحبه‌ای گفت: «از نقطه نظر اشتغال مستقیم، ما به دنبال حدود ۳۵۰۰ شغل جدید هستیم و همان‌طور که سیستم زنجیره تامین ایجاد می‌شود، ما انتظار داریم که در آینده موارد بیشتری ارائه شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پیش‌بینی موسسه کریسیل هند نشان داد خودروسازان هندی می‌توانند ۲۰ میلیارد دلار درآمد از خودروهای الکتریکی از هم‌اکنون تا سال مالی ۲۰۲۶ را کسب کنند و ۵۳ درصد از فروش خودروهای جدید در هند تا سال ۲۰۴۰، الکتریکی خواهد بود، در حالی که این میزان در چین ۷۷ درصد است./ایسنا
https://zistonline.com/vdcezx8v.jh8pfi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما