تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۰
کد مطلب : 85719
بر اساس سناریوی رشد بلندپروازانه بلومبرگ، بیش از 500 میلیون شارژر خودروهای برقی در سراسر دنیا تا سال 2040 لازم است و بنابراین ارزش بازار شارژرهای خودروهای برقی به 1.6 تریلیون دلار خواهد رسید.
ارزش بازار شارژ خودروهای برقی می‌تواند به 1.6 تریلیون دلار برسد
ارزش بازار شارژ خودروهای برقی می‌تواند به 1.6 تریلیون دلار برسد
به گزارش زیست آنلاین، از اویل پرایس، اخیرا فروش خودروهای برقی در دنیا به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بر اساس داده‌های BNEF، در 12 ماه منتهی به ژوئن 2021، فروش خودروهای برقی بیش از 160 درصد بیشتر از بازه زمان مشابه سال قبل از آن و 130 درصد بیشتر از بازه زمانی مشابه در سال 2039 بوده است.

با این حساب هرچند گذار به خودروهای برقی در حال انجام است اما به باور کارشناسان این ابتدای مسیر است. به عنوان مثال در بریتانیا، خودروهای برقی 11 درصد کل خودروهای خریداری شده سال قبل را از آن خود کردند. اما اگر تا سال 2030 هدف ممنوعیت فروش خودروهای احتراق داخلی به سرانجام برسد، میزان فروش خودروهای برقی هم به 100 درصد خواهد رسید.

در بخش تجاری هم شرکت های بسیاری رو به کربن زدایی از محصولات خود آورده اند که می تواند به این معنی باشد که ناوگان خودروهای تجاری تحت بررسی‌های دقیق است.

111 عضو گروه «EV100» که شرکت هایی چون تسکو و ایکیا هم در آن هستند متعهد شده اند تا سال 2030 ناوگان خودروهای خود را تبدیل به خودروهای برقی (EV) کنند یا اینکه جایگاه های شارژ خودروهای برقی راه اندازی کنند.

انتظار می رود در چند سال آینده خودروهای بری ارزان تر از خودروهای احتراق  داخلی تمام شوند.

اما بازار شارژ خودروهای برقی می تواند به چه بزرگی باشد؟

بر اساس تخمین هایی که بلومبرگ در این زمینه دارد، تا سال 2040 بیش از 300 میلیون ایستگاه جدید شارژ خودروی برقی در سراسر دنیا مورد نیاز خواهد بود. در حالی که امروز تعداد ایستگاه های شارژ خودروهای برقی 6 میلیون ایستگاه است.

این میزان حجم عظیم شارژرهای مورد نیاز خودروهای برقی نشان از آن دارد که رشد بازار این بخش تا سال 2035 بسیار سریع خواهد بود و سرمایه گذاری در این بخش به سرعت رشد خواهد کرد.

بر اساس سناریوی رشد بلندپروازانه بلومبرگ، بیش از 500 میلیون شارژر خودروهای برقی در سراسر دنیا تا سال 2040 لازم است و بنابراین ارزش بازار شارژرهای خودروهای برقی به 1.6 تریلیون دلار خواهد رسید./انرژی امروز
https://zistonline.com/vdcjhaeo.uqeivzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما