انرژی
کد مطلب: 84123
14:18
23 فروردین 1400

زاویه درست نصب پنل خورشیدی در شهر‌های ایران

در تعیین زاویه بهینه ماژول‌ها برای دریافت بیشترین انرژی خورشیدی، دانستن موقعیت خورشید در زمان‌های مختلف روز می‌تواند مفید باشد. دانستن موقعیت و زوایه پنل‌ها و ویژگی‌های خاص مکان نصب پنل‌ها برای پیدا کردن ظرفیت واقعی سیستم خورشیدی لازم است.

به گزارش زیست آنلاین،  دانستن موقعیت و زوایه پنل‌ها و ویژگی‌های خاص مکان نصب پنل‌ها برای پیدا کردن ظرفیت واقعی سیستم خورشیدی لازم است چرا که اطلاعات میزان ساعات تابش خورشید ظرفیت تقریبی آرایۀ را مشخص خواهد کرد که به تنهایی کافی نخواهد بود.

با توجه به شرایط و موقعیت نصب پنل ها، در بسیاری از حالات، تغییر دادن زاویۀ پنل‌ها امکان پذیر نخواهد بود و پنل‌ها به صورت ثابت نصب می‌شوند.
زاویه بهینه مناسب‌ترین شیبی است که در کل طول سال می‌توان برای نصب پنل‌ها در نظر گرفت. مقدار انرژی تولید شدۀ پنل‌ها در همۀ ایام سال ثابت نخواهد بود، اما تنظیم پنل‌ها در زاویه بهینه میانگین انرژی دریافتی، ماکزیمم مقدار ممکن خواهد بود و از حداکثر پتانسیل پنل‌های سیستم خورشیدی استفاده می‌شود. برای تعیین زوایای بهینه، محاسبات انجام گرفته در سخت‌ترین حالات ممکن انجام می‌شود مثلاً بازه‌های دمایی، افت ولتاژ و توان، خطا‌های احتمالی و ... همه در بدترین حالت ممکن در نظر گرفته می‌شود. از نرم‌افزار‌های مربوطه نظیر PVsyst در خصوص نصب درست پنل‌ها در زوایای مناسب خود برای شهر‌های مختلف می‌توان استفاده کرد. باید در نظر داشت که شرایط نصب برای هر شهر و پنل و با توجه به ابعاد محل نصب نیروگاه و میزان سایه‌اندازی‌ها و ... متفاوت است./برق_نیوز

جدول زاویه بهینه سالیانه نصب پنل‌های خورشیدی در شهر‌های مختلف

جدول زاویه بهینه سالیانه نصب پنل‌های خورشیدی در شهر‌های مختلف


اخبار مرتبط
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.