اقتصاد
کد مطلب: 83991
09:01
10 فروردین 1400

پرفروش‌ترین خودروهای برقی جهان

صنایع خودروسازی جهان شاهد تحولی جدی هستند. خودروهای برقی جایگزین خودروهایی می‌شوند که دارای موتورهای احتراقی هستند. کدام خودروساز بیشترین خودروهای برقی را به فروش رسانده است؟

به گزارش زیست آنلاین، صنایع خودروسازی جهان شاهد تحولی جدی هستند. خودروهای برقی جایگزین خودروهایی می‌شوند که دارای موتورهای احتراقی هستند. کدام خودروساز بیشترین خودروهای برقی را به فروش رسانده است؟ در این گزارش تصویری:

1- تسلا مدل ۳
در عرصه خودروهای برقی فعال تسلا حرف اول را می‌زند. این شرکت در سال ۲۰۲۰ از مدل ۳ در سراسر جهان ۳۶۵ هزار و ۲۴۰ دستگاه به فروش رسانده و برای سومین سال پیامی در رتبه نخست جای گرفته است.

تسلا 3

2- Wuling Hongguang Mini
خودروی سه در چینی با قیمتی کمتر از ۴ هزار یورو تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱۹ هزار و ۲۵۰ دستگاه به فروش رسانده است. شمار فروش این خودرو که محصول مشترک SAIC، وولینگ و جنرال موتورز است به احتمال زیاد در سال جاری رشد صعودی خواهد داشت.

 Wuling Hongguang Mini

.

3- رنو زوئه
رنو الکتریکی زوئه، یکصد هزار و ۴۳۱ دستگاه در جهان به فروش رفته که در رتبه سوم پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی جهان قرار می‌گیرد. این خودرو در فرانسه نیز پرفروش‌ترین است.

رنو زوئه

4- تسلا Y

تسلا مدل ۳ یک رقیب داخلی نیز پیدا کرده است. فروش تسلا Y در ماه مارس ۲۰۲۰ کلید خورد و تا پایان این سال ۷۹ هزار و ۷۳۴ دستگاه به فروش رسید و در رتبه چهارم جهان جای گرفت. در ماه ژوئن سال جاری تولید این خودرو در براندنبورگ آلمان هم آغاز می‌شود.

تسلا y

5- هیوندای کونا

از این مدل هیوندا که البته دارای موتور احتراقی نیز هست ۶۵ هزار و ۷۵ دستگاه به فروش رسیده است. رتبه پنجم البته در سال جاری حفظ نخواهد شد. کره‌ای‌ها در حال تولید "ایونیک ۵ " تماما الکتریکی با دیزاین مدرن‌تری هستند که با استقبال بیشتری روبرو خواهد شد.

هیوندای کونا

6- فولکس واگن آی دی. ۳

مدل آی دی. ۳ در سال ۲۰۲۰ با ۵۶ هزار ۹۳۷ در رتبه ششم جهان جای گرفته است. فولکس واگن البته با مجموع تولیدات الکتریکی خود پس از تسلا در رتبه دوم قرار دارد.

فولکس واگن آی دی. ۳

7- نیسان لیاف

از شتاب نیسان در عرصه تولید خودروهای الکتریکی کاسته شده است. مدل لیاف این خودروساز در سال ۲۰۲۰ با فروش ۵۵ هزار و ۷۲۷ دستگاه در رتبه هفتم جهان قرار گرفت.

نیسان لیاف

8- آئودی ای ترون

آئودی که وابسته به کمپانی فولکس واگن است، با ۴۷ هزار و ۹۲۸ دستگاه دومین خودرو پرفروش این کمپانی محسوب می‌شود. فروش آئودی ترون در نروژ حتی از تسلا هم بیشتر بود.

آئودی ای ترون

9- بااوجون

سری الکتریکی بااوجون ساخت چین که محصول مشترک SAIC، وولینگ و جنرال موتورز است با فروش ۴۷ هزار و ۷۰۴ دستگاه در رتبه نهم قرار گرفت.

بااوجون

10- گریت وال موتور آر ۱

خودرو چینی محصول "گریت وال موتورز" "اورا ۱" که به گربه سیاه نیز معروف است با فروش ۴۶ هزار و ۷۹۶ دستگاه در رتبه دهم پرفروش‌ترین‌های جهان قرار گرفته است.

گریت وال موتور آر ۱

11- GAC Aion S

خودروی الکتریکی دیگری از چین که با فروش ۴۵ هزار و ۶۲۶ دستگاه در رتبه یازدهم جهان قرار گرفته است.

GAC Aion S

12-فولکس واگن تیگوان

مدل دیگری از تولیدات فولکس واگن در میان پرفروش‌ترین‌های سال دیده می‌شود. تیگوان الکتریکی با فروش ۴۵ هزار و ۵۱۵ دستگاه در رتبه دوازدهم جای گرفته است.

فولکس واگن تیگوان

13- بی وای دی شین

ی وای دی شین ساخت چین با فروش ۴۱ هزار و ۶۲۱ دستگاه در رتبه سیزدهم پر فروش‌ترین‌های جهان قرار گفته است.

بی وای دی شین

 

14- فولکس واگن گلف

مدل الکتریکی گلف ساخته کمپانی فولکس‌واگن در سال ۲۰۲۰ نزدیک بیش از ۴۱ هزار و ۹۵ دستگاه فروخته شده است.

فولکس واگن گلف

 

15-SAIC MG ZS EV

خودروی چینی مدل MG ساخت شرکت SAIC است که نیمی از آن متعلق به شرکت فولکس واگن است. این مدل با فروش ۴۰ هزار و ۷۲۶ دستگاه در میان پانزده خودروی پرفروش سال ۲۰۲۰ جای گرفته است.

SAIC MG ZS EV

 

 


اخبار مرتبط
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.