انرژی
کد مطلب: 83527
14:57
29 آذر 1399

ساتکین: تحریم ها مانع توسعه تجدیدپذیرها شد

معاون وزیر نیرو در امور انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: در شرایطی که تحریم‌ها برداشته شود امکان سرمایه گذاری و صادرات تجدیدپذیر‌ها افزایش می‌یابد و می‌توان کل برق تولیدی از تجدیدپذیر‌ها و نیروگاه‌های برق آبی کوچک و بزرگ را صادر کرد.

به گزارش زیست آنلاین، معاون وزیر نیرو در امور انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: در شرایطی که تحریم‌ها برداشته شود امکان سرمایه گذاری و صادرات تجدیدپذیر‌ها افزایش می‌یابد و می‌توان کل برق تولیدی از تجدیدپذیر‌ها و نیروگاه‌های برق آبی کوچک و بزرگ را صادر کرد.

محمد ساتکین با تاکید بر اینکه اگر تحریم‌ها برداشته شود قاعدتا سرمایه گذاران زیادی وارد کشور خواهند شد، اظهار کرد: برنامه‌ای که وزارت نیرو برای توسعه تجدیدپذیر‌ها درنظر گرفته حدود ۴۰۰۰ مگاوات بوده است که به دلیل تحریم‌ها و مشکلاتی که وجود داشت حدود ۱۰۰۰ مگاوات را عملیاتی خواهیم کرد.

وی افزود: اگر تحریم‌ها برداشته شود به شرایطی بازمیگردیم که احتمالا توسعه بیشتر محقق شود البته این قول داده نمی‌شود که به سرعت بتوان به برنامه ۴۰۰۰ مگاوات رسید، ولی قطعا برنامه توسعه تجدیدپذیر‌ها با سرعت زیادی ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون وزیر نیرو در امور انرژی‌های تجدیدپذیر با تاکید بر اینکه نیاز کشور از طریق برق حرارتی و روش‌های دیگر تامین می‌شود و با توجه به اینکه مصرف نیروگاه‌های حرارتی گاز تولیدی کشور و قیمت آن نیز نزدیک به رایگان است اساسا طبق قانون نباید آن برق را صادر کرد، تصریح کرد: آنچه برق صادراتی درنظر گرفته می‌شود برق تجدد پذیر و برق مربوط به نیروگاه‌های آبی بزرگ و کوچک است.

به گفته ساتکین اساسا تمام صادرات کشور از طریق برق حاصل از انرژی تجدید پذیر و نیروگاه‌های آبی است نه موارد دیگر بنابر این آنچه که صادر خواهد شد از همین حوزه است بنابر این و باتوجه به این مساله می‌توان گفت که ظرفیت صادراتی ایران افزایش خواهد یافت و عددد ۱۰۰۰ مگاوات به دو تا سه برابر می‌رسد و هرآنچه که از طریق تجدیدپذیر‌ها تولید می‌شود صادر خواهد شد.

منبع: ایسنا


اخبار مرتبط
همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.