محیط زیست
کد مطلب: 81040
08:30
27 خرداد 1398

درخواست از  اتحادیه اروپا برای انجام وظایف زیست‌ محیطی خود

دبیرکل سازمان ملل از اتحادیه اروپا خواست، به وظایف خود علیه تغییرات آب و هوایی عمل کند.

به گزارش زیست آنلاین، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست، به سرعت خود در مبارزه با تغییرات اقلیمی بیافزایند.

او در نامه‌ای به دونالد تاسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا نوشت، اتحادیه اروپا باید هدف کاهش ۵۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ نسبت به سال ۱۹۹۰ را سرلوحه خود قرار دهد. تاکنون برای کاهش ۴۰ درصدی انتشار این گازها تلاش می‌شد در حالی که رقم درخواستی گوترش به مراتب بالاتر از این ۴۰ درصد است.

دبیرکل پرتغالی سازمان ملل تأکید کرد، از اتحادیه اروپا انتظار دارد که پرچم‌دار مبارزه با تغییرات آب و هوایی باشد. او گفت، سقف گرمایش کره زمین در مقایسه با دوران پیشاصنعتی باید حداکثر یک‌ونیم درصد باشد.

به گزارش دویچه‌وله، در نشست آب و هوایی پاریس در سال ۲۰۱۵ جامعه جهانی به توافق رسید، به منظور مبارزه با پیامدهای فاجعه‌بار زیست‌محیطی، جهان‌گرمایی را بین یک‌ونیم تا دو درجه سانتی‌گراد محدود کند.

سبزهای آلمان قصد دارند در تلاش برای تأمین مالی اقدامات لازم برای حفاظت از محیط زیست راه‌های جدید را بیازمایند.

کاترین گورینگ اکارت، رئیس فراکسیون سبزها در مجلس آلمان در این باره به روزنامه بیلد گفت: نسل ما با توجه به بحران آب و هوایی در برابر وظیفه‌ای قرار گرفته که به مراتب از اتحاد دوباره آلمان بزرگ‌تر است؛ چرا که ما زمان کم‌تری داریم و سریعاً به سرمایه‌گذاری‌های عظیم نیازمندیم.

این منابع مالی به تنهایی از محل بودجه دولت آلمان تأمین نخواهد شد و به همین خاطر گورینگ اکارت می‌گوید، به صندوقی نیاز است که از سوی همه پروژه‌های ملی زیست‌محیطی تأمین مالی شود.

در هفته‌های آتی فراکسیون سبزها برنامه خود را به این منظور ارائه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس این در مجلس آلمان با اشاره به برآورد کارشناسان می‌گوید، این اقدامات به بودجه‌ای میلیاردی نیاز دارد. اقدامات مورد نظر او حیطه وسیعی از ایجاد خطوط جدید برق گرفته تا سیل‌بندهای بلندتر و اقدامات حفاظتی برای جنگل‌ها را شامل می‌شود.

او به دولت آلمان هشدار داد، بودجه بسیار بیش‌تری به این امر اختصاص دهد و این صندوق آب و هوایی را به هر طریقی شده، چه از محل بدهی‌های جدید و چه از راه افزایش مالیات‌ها تأمین کند.

جهت مشاهده مهمترین مطالب مرتبط می توانید بر روی هر یک از عناوین زیر کلیک کنید:

آیا می توانیم بدون ایجاد هرج و مرج مالی برای اثرات اقلیمی آماده شویم؟

تاثیر تغییرات اقلیمی بر صنعت هواپیمایی

راه اندازی مرکز تحقیقاتی حل مشکلات تغییرات اقلیمی

تغییرات آب و هوایی بر تولید جهانی مواد غذایی تاثیر می گذارد 

نابرابری اقتصادی ناشی از گرمایش

بزرگترین سرمایه گذار جهان متهم به سهیم بودن در بحران آب و هوایی

اعلام نخستین وضعیت اضطراری اقلیمیِ جهان در انگلیس

لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.