انرژی سبز
کد مطلب: 81039
06:30
26 خرداد 1398

انرژی خورشیدی در خدمت کمک شبکه بانکی

مدیرعامل شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه‌ای بانک ملی موسوم به «سداد» روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: این طرح در راستای منویات رهبر معظم انقلاب برای خودکفایی کشور اجرا شده است و سهم به سزایی در صرفه جویی در برق و انرژی مورد استفاده در بانک دارد. مزایای این طرح از جمله شامل بومی سازی تولید تجهیزات و اجرای این طرح، برگشت سرمایه در مدت زمان مناسب و به نفع مشتری و امکان تهیه و ارائه بخشی از تجهیزات و دستگاه‌های سخت افزاری مورد نیاز این طرح است.

به گزارش زیست آنلاین، نخستین طرح انرژی خورشیدی شبکه بانکی کشور در بانک ملی شعبه مرکزی تبریز مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه‌ای بانک ملی موسوم به «سداد» روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: این طرح در راستای منویات رهبر معظم انقلاب برای خودکفایی کشور اجرا شده است و سهم به سزایی در صرفه جویی در برق و انرژی مورد استفاده در بانک دارد.

مهدی تکبیری، افزود: در آینده از این طرح و طرح‌های این چنینی پشتیبانی می‌شود و برای استفاده در واحدها، شعب و قسمت‌های مورد نیاز در مسیر خط تولید قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به نیاز بانک ملی برای هوشمند سازی انرژی‌ها به ویژه آب، برق و گاز و صرفه جویی در مصرف آنها اجرای چنین طرح‌هایی علاوه بر کاهش مصرف انرژی موجب صرفه جویی اقتصادی برای واحدها و شعب بانک‌ها می‌شود.

تکبیری، ادامه داد: برای اجرای طرح‌های مختلف در سراسر کشور از جوانان خوش فکر سازمان حمایت و پشتیبانی می‌شود و برای ارائه مشوق‌های لازم به این افراد آئین نامه مربوطه در حال تدوین است.

مدیر امور شعب بانک ملی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: اجرای این طرح برای توانمند سازی شعب بانک ملی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و رفع کمبودهای شعب در خصوص انرژی برق انجام شده است.

عادل غلامی، با بیان اینکه این طرح در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای خودکفایی اقتصادی به عنوان یکی از برنامه‌های اولویت دار کشور انجام شده است، افزود: این طرح به عنوان نمونه در این شعبه اجرا شده و در صورت رسیدن به نتایج مثبت در تمامی شعبه‌های استان اجرا می‌شود.

وی یادآوری کرد: بر اساس اعلام نظر کارشناسان این طرح، اجرای آن موجب صرفه جویی اقتصادی، کاهش هزینه‌های مصرف انرژی و جلب رضایت خاطر مشتریان در زمان پیک کاری و قطع برق می‌شود و با این کار معطلی مشتریان در زمان قطعی برق به حداقل می‌رسد.

غلامی ادامه داد: هم اکنون ۱۴۲ شعبه بانک ملی در استان وجود دارد که تلاش می‌شود در حداقل زمان ممکن این طرح در سایر شعبه‌ها نیز راه اندازی شود.

افتتاح طرح انرژی خورشیدی شبکه بانکی کشور در بانک ملی تبریز

به گزارش ایرنا، طراح طرح انرژی خورشیدی شبکه بانکی کشور در بانک ملی تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه بر اساس اعلام کارشناسان در سال حدود ۳۰۰ روز آفتابی در استان وجود دارد، گفت: اجرای این طرح موجب می‌شود هزینه انرژی در شعب بانک‌ها به یک سوم کاهش یابد و قطعی برق در شعب مورد استفاده از این سیستم به طور کامل از بین برود.

حبیب مقدم، افزود: با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد زیرساخت‌های این طرح در بانک‌ها موجود است در اجرای آن از کمترین تجهیزات با بیشترین راندمان استفاده شده و هیچ گونه مشکلی برای شعب بانک‌ها ایجاد نمی‌کند و به صورت اتوماتیک و خودکار می‌توان از برق شهری یا انرژی خورشیدی برای سیستم‌های برقی مجاز بانک‌ها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح حدود ۳۵۰ میلیون ریال است، اظهار کرد: اجرای این طرح در شعب بانک‌ها موجب صرفه جویی ۷۰ درصدی در هزینه انرژی این شعب می‌شود.

طراح طرح انرژی خورشیدی شبکه بانکی کشور هدف از اجرای این طرح را از جمله حذف یا کاهش برخی از هزینه‌های پشتیبانی، افزایش طول عمر پاور دستگاه‌های تحت پشتیبانی، حرکت در زمینه تولید انرژی‌های نو، کمک به دولت در امر تولید انرژی، ایجاد امنیت کامل برای بار مصرفی شعب و کمک به شعب بانک‌ها برای کاهش هزینه‌های جاری انرژی برق اعلام کرد.

مقدم ادامه داد: مزایای این طرح از جمله شامل بومی سازی تولید تجهیزات و اجرای این طرح، برگشت سرمایه در مدت زمان مناسب و به نفع مشتری و امکان تهیه و ارائه بخشی از تجهیزات و دستگاه‌های سخت افزاری مورد نیاز این طرح است.

پنج پدیده اصلی دنیای انرژی


پنج پدیده اصلی دنیای انرژی

شرکت بریتیش پترولیوم در گزارش سالانه خود از دنیای انرژی به بررسی فراز و نشیب نظام انرژی جهانی در بیش از ۵۰ سال اخیر پرداخت و روندهای اصلی این بخش را منعکس کرد.

به گزارش ایسنا، این شرکت در گزارش خود ابعاد وظیفه‌ای که در صورت به تاریخ پیوستن سوخت‌های فسیلی روی دوش دنیاست، بارز کرده است. پنج پدیده اصلی گزارش امسال شرکت بریتیش پترولیوم به این شرح هستند:

۱- افزایش انتشار کربن

انتشار جهانی کربن در سال ۲۰۱۸ به میزان ۲ درصد رشد کرد که بیشترین افزایش را در هفت سال اخیر داشت زیرا تقاضا برای انرژی افزایش پیدا کرد و این امر نشان داد دنیا در تلاش برای کنترل تغییرات جوی، عقب افتاده است. امسال ممکن است خبرهای بهتری در راه باشد زیرا کاهش قیمت گاز طبیعی باعث تغییر الگوی مصرف و سوئیچ از زغال سنگ و استفاده از این منبع انرژی نسبتاً پاک‌تر شده است.

۲- رشد استثنایی تولید نفت آمریکا

رونق انرژی آمریکا در سال ۲۰۱۸ روند استثنایی پیدا کرد و آمریکا بزرگترین رشد سالانه تولید نفت و گاز یک کشور در تاریخ را تجربه کرد. حتی عربستان سعودی هرگز موفق نشد در مدت یک سال ۲.۲ میلیون بشکه در روز به تولیدش اضافه کند.

۳- مصرف آسیا

دو غول اقتصادی آسیا شامل چین و هند همچنان موتور رشد تقاضا برای نفت و منبع بزرگ انتشار کربن هستند زیرا دستگاه‌های تهویه، تلویزیون‌ها و یخچال‌ها مصرف برق را افزایش می‌دهند. دو سوم رشد مصرف نفت مربوط به این کشورها است.

۴- نیروی کنترل نشده زغال سنگ

با وجود تلاش جهانی برای استفاده از منابع انرژی پاک و تشویق بزرگترین شرکت‌های نفتی برای استفاده از گاز، زغال سنگ همچنان سوخت اصلی در تولید نیرو است. این سوخت کثیف منبع تولید ۴۰ درصد از برق جهان در سال گذشته بوده و تقریباً ۲۰ سال است که چنین روالی حفظ شده است.

۵- رشد انرژی‌های تجدیدپذیر

بررسی بریتیش پترولیوم نشان داد که عرضه انرژی تجدیدپذیر به خصوص در چین به سرعت رشد می‌کند و برای تأمین تقاضای بیشتر برای برق از سوی بازارهای نوظهور کافی نیست.

جهت مشاهده مهمترین مطالب مرتبط می توانید بر روی هر یک از عناوین زیر کلیک کنید:

استفاده از توربین بادی برای تولید انرژی سبز

انرژی بادی در حال تبدیل به اصلی‌ترین انرژی الکتریکی در اروپا

جایگاه انرژی بادی در بین منابع انرژی های تجدید پذیر جهان

قیمت برق خورشیدی برای مصارف خانگی

ترکیب دو فناوری نانو و انرژی خورشیدی برای تولید برق ارزانتر

وام نصب انرژی خورشیدی برای خانه های جدید مسکونی

لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.