انرژی سبز
کد مطلب: 81021
08:30
25 خرداد 1398

تغییر ساعت کاری ادارات تهران در تابستان

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران در تشریح احتمال تغییر ساعت کاری ادارات گفت: در صورت عدم رعایت طرح مصرف بهینه انرژی در دستگاه‌های اجرایی، در مورد تغییر ساعت کاری ادارات تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش زیست آنلاین، پاشا،معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران، گفت: در حال حاضر در خصوص کاهش ساعت کاری ادارات تصمیمی اتخاذ نشده است اما در نخستین جلسه شورای اداری استان تهران در سال جاری طرح مصرف بهینه در دستگاه‌های اجرایی مصوب شد؛ البته اگر شرایط در حالت اضطرار قرار گیرد با نظر استاندار و تشکیل کمیته‌ای تصمیم در خصوص تغییر ساعت کاری ادارات اتخاذ خواهد شد اما فعلاً در این خصوص هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

وی افزود: به دستگاه‌های اجرایی تاکید شده که تا ۴۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهند، اگر این مورد توسط دستگاه‌های اجرایی رعایت نشود مجبور به تغییر ساعت کاری ادارات خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، پاشا در خصوص لزوم وجود مصوبه هیئت دولت برای تغییر ساعت کاری ادارات نیز گفت: این موضوع به استانداران تفویض اختیار شده و نیازی به مصوبه هیئت دولت نیست و جمع بندی این موضوع توسط استاندار تهران انجام خواهد شد.

تغییر ساعت ادارات

پیش از این نیز، حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در گفتگو با اطلاعات از ادامه تغییر ساعت کاری دستگاه های دولتی شهر تهران در تابستان سال ۱۳۹۸ خبر داده بود و اشاره داشت: برای تابستان سال آینده ۳ هزار مگاوات مدیریت مصرف در نظر گرفته شده که سهم تهران بزرگ ۶۵۰ مگاوات است.

وی اظهار داشت: برای تحقق مدیریت مصرف برق پایتخت سهم بزرگی از طریق تغییر ساعات کاری دستگاه های دولتی در نظر گرفته شده است و ناگزیر از انجام این کار هستیم.صبوری با بیان اینکه سال ۹۸ با گزارش‌هایی که به دولت و استانداری خواهیم داد، ساعت کاری دستگاه های دولتی تغییر خواهد کرد، یادآور شد: این تغییر ساعت قطعی است مگر آنکه اتفاق خاصی از جمله کاهش چشمگیر مصرف برق رخ دهد تا نیازی به این کار نباشد. علاوه بر این برای سال ۱۳۹۸ پنج میلیون لامپدر دستگاه‌های دولتی تعویض خواهد شد که طبق برآوردهای صورت گرفته حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت.

جهت مشاهده مهمترین مطالب مرتبط می توانید بر روی هر یک از عناوین زیر کلیک کنید:

تغییر ساعت کاری دستگاه های دولتی تهران در تابستان ۹۸

تغییر ساعات کار ادارات در تابستان به تصویب رسید

تغییر ساعت اداری در پایتخت به دلیل صرفه جویی مصرف برق

 

لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.