انرژی سبز
کد مطلب: 80450
08:30
21 فروردین 1398

شارژ خودرو در ۱۰ دقیقه به جای ۸ ساعت

موج جدیدی از ایستگاه هایی با قابلیت شارژ سریع خودروهای برقی در حال ساخت هستند. این ایستگاه ها می توانند در فاصله زمانی دم کردن یک قوری قهوه باتری های خودرو را شارژ کنند.

به گزارش زیست آنلاین، موج جدیدی از ایستگاه هایی با قابلیت شارژ سریع خودروهای برقی در حال ساخت هستند. این ایستگاه ها می توانند در فاصله زمانی دم کردن یک قوری قهوه باتری های خودرو را شارژ کنند.

در همین راستا شرکت استرالیایی Tritium ادعا می کند فناوری ابداع کرده که می تواند شارژ مورد نیاز خودرو های سبز برای طی مسافت ۲۱۰ مایل را در ۱۰ دقیقه فراهم کند.

این در حالی است که برای فراهم کردن چنین قدرتی در ایستگاه های معمول، خودرو باید ۸ ساعت شارژ شود.

شارژ خودرو در ۱۰ دقیقه به جای ۸ ساعت

البته در این مسیر Tritium تنها نیست.

کنسرسیوم خودروسازان اروپایی (از جمله بی ام دبلیو، فورد و فولکس واگن) نیز مشغول سرمایه گذاری در ایستگاه های شارژ سریع هستند. بلومبرگ به نقل از فولکس واگن در این باره می نویسد: قابلیت های شارژ الکتریکی خودروها در سال های اخیر ۲ برابر شده است. پیش بینی می کنیم در آینده شارژ سریع خودرو در فضاهای عمومی به سرعت فراگیر شود.

این در حالی است که شرکت Shell نیز از سال گذشته ساخت ایستگاه های شارژ سریع را آغاز کرده است.

به گزارش انرژی امروز، البته در این مسیر مشکلاتی وجود دارد، بیشتر خودروها با قابلیت های شارژ سریع همخوان نیستند و از سوی دیگر فرایند توسعه یک شارژر بسیار سریع نیز خطرناک است.

لینک کوتاه:


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.