انرژی
کد مطلب: 79920
12:30
17 بهمن 1397

تلاش برای کاهش میزان تلفات شبکه برق تهران

در سال ۱۳۸۷، میزان تلفات بخش توزیع شبکه برق تهران، معادل ۱۲.۱ درصد بود اما با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، این عدد اکنون به ۶.۴ درصد کاهش یافته است.

به گزارش زیست آنلاین، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران گفت: تاکنون مصوبه‌ای برای افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف تهرانی به ما ابلاغ نشده است اما پس از ابلاغ، جزئیات اجرای طرح را به‌طور کامل برای مشترکان تشریح خواهیم کرد.

حسین صبوری، با بیان این‌که یکی از پروژه‌هایی که به‌عنوان پروژه جهادی در سال ۱۳۹۲ مطرح شد، طرح کاهش تلفات بود، اظهار کرد: در سال ۱۳۸۷، میزان تلفات بخش توزیع شبکه برق تهران، معادل ۱۲.۱ درصد بود اما با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، این عدد اکنون به ۶.۴ درصد کاهش یافته است.

وی، افزود: بی‌شک اجرای این طرح در حوزه‌های صرفه‌جویی سوخت، رعایت مسائل زیست‌محیطی و ارتقای بهره‌وری تأثیرات بسیار مثبتی داشته است؛ به همین دلیل نیز برنامه‌ریزی شده تا جایی که امکان دارد میزان تلفات شبکه برق تهران را به‌حداقل برسانیم.

نوسازی ۱۰ درصد شبکه برق تهران در هر سال

او، با اشاره به فرسودگی بخشی از تجهیزات شبکه برق تهران، ابراز کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در هر سال باید ۱۰ درصد شبکه را نوسازی و بازسازی کنیم که امسال ۲۵۰ کیلومتر شبکه و ۱۰۰ دستگاه پست بازسازی و بهینه‌سازی شد.

روز گذشته نیز همایون حائری - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی - به ایسنا گفت: تعرفه مشترکان پرمصرف برق، به‌صورت پلکانی افزایش خواهد یافت؛ به‌گونه‌ای که در مرحله اول، ٥٠ درصد و در مرحله دوم، ٥٠ درصد دیگر افزایش می‌یابد.

وی، درباره جزئیات افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف، اظهار کرد: سازوکاری را در پیش گرفته‌ایم که تعرفه برق برای ١٥ درصد مشترکان، یعنی مشترکان پرمصرف با هدف هدایت این مشترکان به دسته مشترکان کم مصرف افزایش یابد. اگر مشترکان در میزان مصرف خود مدیریت مصرف انرژی را در نظر بگیرند، هیچ افزایش قیمتی برای آن‌ها صورت نخواهد گرفت اما اگر این اتفاق نیفتد، تعرفه برق به‌صورت پلکانی برای این دسته از مشترکان افزایش می‌یابد.

به گفته معاون وزیر نیرو، تغییر تعرفه مشترکان پرمصرف به زودی ابلاغ خواهد شد و در شرکت توزیع استان تهران، آمادگی لازم وجود دارد که به محض اعلام شدن این مصوبه اطلاع‌رسانی کافی صورت بگیرد.

ظرفیت نیروگاهی بیش از 11 برابر شده است

ظرفیت نیروگاهی بیش از ۱۱ برابر شده است

اردکانیان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و هیات‌های اندیشه‌ورز جوان همدان، ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) با اشاره به آعاز دهه پنجم انقلاب با حضور فعال جوانان با اشاره به افزایش ظرفیت تولید برق از ۷ هزار مگاوات به ۸۰ هزار مگاوات در کشور بیان کرد: مصرف برق از ۴۵۰۰ مگاوات در پیک تابستان به بیش از ۵۷ هزار مگاوات رسیده و این نشان از رشد چشمگیر صنعت برق دارد و رشد در آسایش و خدمات در زندگی مردم جامعه مشهود است.

وی در خصوص خدمت‌رسانی به روستاهای کشور افزود: روستاهای برق‌دار شده از ۴۴۰۰ روستا به بیش از ۵۷ هزار روستا رسیده که نشان‌دهنده توزیع عادلانه خدمات در کشور است.

وزیر نیرو تصریح کرد: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری ما از آب سالم برخوردار هستند و این مهم محقق نمی‌شد مگر با استفاده از ظرفیت جوانان و نیروهای انسانی.

وی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۸۲۵۰ پروژه با ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در ایام دهه فجر در سراسر کشور خبر داد و گفت: امروز ۲۱ پروژه مربوط به آب و برق در استان همدان به بهره‌برداری رسیده یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وزیر نیرو اصلی‌ترین سرمایه کشور را جوانان و سرمایه‌های انسانی برشمرد

وزیر نیرو اصلی‌ترین سرمایه کشور را جوانان و سرمایه‌های انسانی برشمرد

به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان افزود: به جای پرداختن به کمبودها و مشکلات که می‌تواند باعث کاهش رضایتمندی مردم باشد به نمایش دستاوردها و پیشرفت‌ها بپردازیم.

وی ادامه داد: جوانان باید در حجم وسیع‌تری آماده به دست گرفتن مدیریت کشور باشند.

وی تاکید کرد: این ایام به عنوان ایام افتخار به گذشته و امید به آینده مد نظر خواهد بود و هیچ جامعه‌ای نیست که اگر گذشته‌ای برای افتخار نداشته باشد بتواند آینده‌ای برای امید داشته باشد.

اردکانیان با اشاره به اقدامات تخریبی دشمنان گفت: استقلال و آزادی از مهم‌ترین اهداف انقلاب بود و هدف اصلی همه دشمنان از بین بردن آزادی و حریت و استقلال جوانان است که این انرژی‌ها در مسیر توسعه قرار نگیرند.

وزیر نیرو گفت: با مروری بر چهار دهه گدشته، اصلی‌ترین دشمنی‌ها با این کشور و مشکلاتی که بر سر راه آن قرار داده‌اند و چه جنگ و چه تحریم‌ها همه به نوعی در یک موضوع مشترک هستند و آن هم از بین بردن منابع انسانی کشور است.

وی با اشاره به اینکه ما کشور ثروتمندی هستیم ولی اصلی‌ترین ثروت ما جوانان و سرمایه‌های انسانی کشور هستند، اظهار کرد: ثروت فعال‌نشده و به فعلیت در نیامده کشور ما ذخیره وسیع منایع انسانی است و باید برنامه‌های کلان در این خصوص داشته باشیم.

برای تامین آب شرب دائم همدان برنامه داریم

برای تامین آب شرب دائم همدان برنامه داریم

اردکانیان در پاسخ به تذکر امیر خجسته نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص توجه به ضرورت تامین آب شرب دائم کلان‌شهر همدان گفت: برای تامین آب شرب دائم همدان به طور قطع برنامه داریم و پس از دهه فجر مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب کشور یا با حضور در استان همدان یا در وزارتخانه گزارش تفصیلی از برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده ارائه خواهد داد.

همرسانی
لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.