اکوتوریسم
کد مطلب: 67736
08:55
30 دی 1396

کاهش سفر گردشگران خارجی به ایران

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از در حال اجرا بودن ۱۷۰۰ پروژه گردشگری خبر داد و تأکید کرد: گردشگری در حوزه مذهبی و زیارتی، حدود سه درصد کاهش داشته است ولی در حوزه گردشگری اروپایی با رشد روبه‌رو بوده‌ایم.

به گزارش زیست آنلاین، علی‌اصغر مونسان با اشاره به اینکه ۱۷۰۰  پروژه گردشگری هم‌اکنون در کشور در حال اجرا است که از این تعداد، حدود ۸۰۰ پروژه، بالای ۶۰ درصد پیشرفت داشتند، اظهار داشت: ما امیدوار هستیم این پروژه‌ها در یکی، دو سال آینده به اتمام رسیده و آنها را به بهره‌برداری برسانیم.

معاون رئیس‌جمهوری در پاسخ به این سؤال که امسال میزان حضور گردشگر در ایران چه تعداد بوده است؟ اظهار کرد: گردشگری در حوزه مذهبی و زیارتی، حدود سه‌درصد کاهش داشته است ولی در حوزه گردشگری اروپایی با رشد روبه‌رو بوده‌ایم.

مونسان افزود: باید تا پایان سال صبر کرد و در خصوص مجموع حضور گردشگران در ایران به جمع‌بندی رسید اما فکر می‌کنم‌‌ همان حالت نرمال سال گذشته را حفظ کنیم.

وی با یادآوری اینکه در ۶ ماه نخست امسال با کاهش گردشگر خارجی در کشور روبه‌رو بودیم، تصریح کرد: در حال تلاش هستیم در ۶ ماهه دوم امسال این کاهش گردشگر را جبران کنیم؛ حداقل آنکه نسبت به سال گذشته عقب نمانیم.

 

حمله به سفارت عربستان موجب کاهش گردشگری زیارتی شد

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در خصوص علت کاهش گردشگری در حوزه زیارتی هم عنوان کرد: این موضوع دلایل متعددی دارد اما دلیل عمده و اصلی آن، حمله به سفارت عربستان بود. ما بعد از آن ماجرا شاهد کاهش روند گردشگری زیارتی بودیم.

مونسان با تأکید بر اینکه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درصدد جبران این کاهش حضور گردشگر است، ابراز داشت: در روزهای گذشته معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به عراق سفر کرده و توافقات خوبی با مقامات عراقی به دست آمده است.

به گزارش میراث فرهنگی-وی در خصوص رایزنی‌ها با عراق برای لغو ویزا نیز بیان کرد: ما در برای لغو ویزا با کشور‌ها دو شرط داریم؛ نخست اینکه این کار (لغو ویزا) به‌صورت متقابل صورت پذیرد و دیگری آنکه، این کار به سود و منفعت کشور باشد.

معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: گاهی لغو ویزا صورت می‌پذیرد ولی این کار منجر به افزایش خروج گردشگر از کشور می‌شود که این مسئله، چندان به سود ایران نیست.

به گزارش تسنیم، مونسان یادآور شد: اگر لغو ویزا به‌صورت متقابل و به نفع کشور باشد، ما آماده لغو ویزا با کشورهای مختلف هستیم.

لینک کوتاه:برچسب ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.