محیط زیست
کد مطلب: 67340
02:55
18 دی 1396

کاشت مرجان های دریایی با حضور کودکان در آبهای کم عمق سواحل اندونزی

گروه زیادی از طرفداران محیط زیست اندونزی که در میان آنها تعدادی کودک نیز حضور داشتند، در برنامه حمایتی وزارت شیلات این کشور برای کاشت مرجان های دریایی درابهای کم عمق سواحل جزیره بالی شرکت کردند.

به گزارش زیست آنلاین، مقامات محلی در سواحل &#۳۹;گیلی نانگو&#۳۹; در جزیره بالی اعلام کردند که هزاران مرجان دریایی را در این سواحل پرورش داده اند که این اقدام با همکاری اداره مدیریت منابع کرانه ها و امور دریایی وزارت شیلات اندونزی و مشارکت مردم محلی و حتی گردشگران علاقه مند انجام شده است.
&#۳۹;بارماوی&#۳۹; یک مقام محلی در جزیره بالی اعلام کرد که طی سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ هزاران صخره مرجانی به منظور حفظ زیست بوم این منطقه در آبهای سواحل این جزیره توسط کارشناسان محیط زیست و مشارکت مردم محلی کاشته شده اند.
به گفته وی &#۳۹;طبق ارزیابی انجام شده در سال ۲۰۱۷، حدود ۸۰ درصد از کل مرجان ها کاشته شده در این آبها به شکوفایی رسیده است.&#۳۹;
وی افزود: برنامه کاشت مجدد مرجان ها با هدف تقویت اکوسیستم دریایی،انجام می شود و به همین منظوربه مردم محلی و گردشگران نیز برای شرکت در این برنامه آموزش های لازم داده می شود.
صخره های مرجانی به عنوان یکی از اصلی ترین منابع غذایی ماهیان آبهای اقیانوسی، بستر سودمندی برای ماهیگیری صیادان اندونزیایی را نیز فراهم می سازد و به تقویت صنعت شیلات کمک می کند.
فعالیت های آتشفشانی همواره یکی از مهمترین تهدیدات زیست محیطی در کشور مجمع الجزیره ای اندونزی به ویژه جزیره بالی به عنوان یکی از اصلی ترین مکان های جذب گردشگری این کشور بوده است.
به گزارش ایرنا و به نقل از  وزارت گردشگری اندونزی این جزیره در شش ماهه اول سال میلادی گذشته شاهد حضور حدود ۴.۵ میلیون گردشگر بوده است.

 

 

لینک کوتاه:


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.