درباره زیست آنلاین

افزایش جمعیت، توسعه فعالیت های بشر نامتناسب با توان سرزمینی و تغییر سبک زندگی امروز، محیط زیست در سطح جهانی و ملی را در معرض تهدیدهای جدی قرار داده است. پیامدهای این تهدیدات گستره ای از تغییرات اقلیم، از دست رفتن تنوع زیستی و انواع آلودگی‌هایی منابع آب، خاک و هوا را در بر می گیرد.


از نیمه دوم قرن بیستم به بعد جامعه انسانی به جستجوی نگرش جدیدی از مفهوم توسعه روی آورد. چرا که با افزایش آگاهی ها دربارۀ جنبه های زیست محیطی فعالیت های اقتصادی، نظرات قبلی اقتصاددانان درباره توسعه اقتصادی مورد تردید واقع شد. بدین ترتیب مفهومی به نام توسعه پایدار شکل گرفت. توسعه پایدار را شکلی از توسعه می دانند که در پی بهبود کیفیت زندگی نسل کنونی بدون در خطر انداختن کیفیت زندگی نسل های آینده است. این مهم در راستای تحقق توامان توسعه اقتصادی، عدالت اجتماعی و حفظ منابع زیست محیطی دنبال می شود. در همین رابطه بیانیه ریو+20 سازمان ملل متحد بر نیاز به استقرار اقتصاد سبز به عنوان ابزاری برای تحقق توسعه پایدار و همزمان، حفاظت و بهبود منابع طبیعی جهان، تاکید دارد.


 لزوم حرکت به سمت توسعه پایدار علاوه بر تأمین شرایط عینی که هم اکنون تحقق یافته است، به تأمین شرایط ذهنی از نظر تغییر نگرش‌ها و رویکردها در سطح بالای مدیریت جامعه و سطوح مختلف دیگر ذینفعان در سطح ملی و محلی، نیز نیاز دارد. رسانه نقش مهمی در آگاهی بخشی آحاد جامعه، سیاستگذاران و تصمیم گیران در حوزه های حاکمیتی و اقتصادی داشته است. زیست آنلاین به عنوان رسانه‌ ای پیشرو و تخصصی در زمینه اقتصاد سبز تلاش می کند چالش ها و راهکارهای تحقق این رویکرد را اطلاع رسانی کند. 

راهبرد کلان
تحقق توسعه پایدار در ایران مستلزم توجه ویژه به مقوله های اساسی همچون حفاظت از محیط زیست، کاهش آلایندگی صنایع، کاهش انتشار گاز های گلخانه ای، مدیریت انرژی، صنعت سبز و مدیریت منابع آب است. از این رو زیست آنلاین تلاش می کند این موارد پر اهمیت بویژه "اقتصاد سبز" و "توسعه کم‌آب‌بر" را به عنوان چارچوب های عملیاتی خود برای تحقق اهداف توسعه پایدار در ایران پیگیری نماید.

اهداف
•    ترویج دانش و تجارب همراه با زمینه‌سازی شرایط ذهنی جامعه برای توسعه اقتصاد سبز 
•    ایجاد انگیزه‌های لازم برای اتخاذ سیاست‌های توسعه متناسب با ظرفیت سرزمینی
•    ایجاد ارتباط موثر بین بنگاه‌های اقتصادی و نهادهای دولتی در مسیر تحقق اقتصاد سبز و معرفی فعالیت های اقتصادی مرتبط با آن
•    تلاش برای ایجاد یک شبکه منسجم و پویا در راستای معرفی فعالیت‌های اقتصادی کم‌آب‌بر و پرداختن به زوایای مختلف توسعه کم‌آب‌بر شامل نظام اقتصادی کم‌آب‌بر، سبک‌ زندگی سازگار با محیط و سازگاری فعالیت‌های اقتصادی با شرایط محیطی و جغرافیایی روستایی و شهری 
•    اطلاع‌رسانی در جهت همگام‌ سازی توسعه اقتصادی کشور با شاخص‌ های حفظ محیط زیست

•   تبادل دانش و تجربیات گوناگون در زمینه مدیریت مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش تلفات

•   افزایش دانش و آگاهی عمومی جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و تاثیرات آن بر محیط زیست

•   آگاه سازی در خصوص سازمان ها و مجامع بین المللی مرتبط و امکان استفاده از تسهیلات مالی آن ها برای پیشبرد اهداف زیست محیطی

•   تشکیل نشست ها و میزگردهای تخصصی در حوزه های محیط زیست، آب، انرژی، اقتصاد سبز و غیره

•   اطلاع رسانی اقدامات و فعالیت های مهم و اثرگذار مرتبط سازمان ها، صنایع و بنگاه های دولتی و خصوصی

دیگر فعالیتها
•   ایجاد مرکز مشاوره و بازاریابی خدمات و محصولات سبز

•   هماهنگی، تسهیل و اطلاع رسانی در برگزاری دوره ها و کارگاه های تخصصی محیط زیست، آب، انرژی، مدیریت کربن و غیره
 
خدمات زیست آنلاین
1- تولید محتوای تبلیغی
امروزه بازاریابی محتوا به عنوان رکن مهمی از فرایندهای توسعه فروش به شمار می رود. بر همین اساس زیست آنلاین با بهر ه گیری از نیروهای پرتوان و مجرب محصولاتی را به صورت بسته های خبری طراحی کرده که اساس آن بر تولید محتوا برای شرکتها و انتشار و مدیریت آن در فضای مجازی است.
2- درج اخبار
  در این راستا بسته خبری طراحی شده که شرکتها  و سازمانهای حوزه اقتصاد سبز می توانند اخبار خود را به صورت مرتب به زیست آنلاین ارسال کنند و در اسرع وقت این اخبار از درگاه زیست آنلاین منتشر خواهد شد.
3-تبلیغات مستقیم
در ج بنر تبلیغاتی روش سومی است که زیست آنلاین از این طریق می تواند به برند سازی شرکتها و فروش انان کمک کند.
طبیعی است بسته ی طراحی شده تلفیقی از سه خدمت ذکر شده می باشد.

 

ایمیل زیست آنلاین: info@zistonline.com