•  
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۸۰۷۴۹

ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب جهت اصلاح الگوی مصرف


مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای خودداری از اسراف در تدارک و مصرف مواد غذایی، جلوگیری از هدررفت منابع و به طور کل توجه به محیط زیست است.

به گزارش زیست آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، صدرالدین علی پور مدیرکل محیط زیست با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و برگزاری ضیافت های سحری و افطاری و همچنین افزایش نذورات در این ماه مبارک، گفت: باید از فرصت مناسبی که در ماه مبارک رمضان فراهم شده در جهت تغییر عادت های نادرست در مصرف بیش از اندازه، اصلاح الگوی مصرف و ترویج فرهنگ صرفه جویی به ویژه کاهش مصرف ظروف و سفره های یکبار مصرف پلاستیکی، استفاده شود.

وی همچنین با تاکید بر افزایش آمار هدر رفت مواد غذایی در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان ساخت: رمضان ماه مهربانی با تمامی نعمت های خداوند است، لذا در این زمینه باید از همه موهبت های الهی با مهربانی برخورد کرده و در حفظ و صیانت از محیط زیست بکوشیم.

علی پور ادامه داد: این در حالی است که جهان امروز با معضل هدررفت منابع به ویژه مواد غذایی روبرو است که اثرات منفی زیادی بر منابع آب و خاک و به طور کلی محیط زیست دارد.

وی ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی برای خودداری از اسراف در تدارک و مصرف مواد غذایی، جلوگیری از هدررفت منابع و به طور کل توجه به محیط زیست دانست و گفت: این امر نیازمند مشارکت همه شهروندان است تا با همیاری یکدیگر با اصلاح الگوی مصرف از آلودگی محیط زیست جلوگیری نماییم.


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

صدور گواهینامه ایزو
jyane construction