•  
  •  1 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۷۹۱۴۱

قرار سبز هفته سوم آبان ماه 1397


زیست آنلاین: ایام عزاداری پایان ماه صفر و شهادت امام رضا انگیزه طبیعت دوستان کشور در هفته سوم آبان بود تا به پاکسازی طبیعت پرداخته و با آموزشهای خود به ترویج فرهنگ محیط زیست بپردازند.

ایام عزاداری پایان ماه صفر و شهادت امام رضا انگیزه طبیعت دوستان کشور در هفته سوم آبان بود تا به پاکسازی طبیعت پرداخته و با آموزشهای خود به ترویج فرهنگ محیط زیست بپردازند. ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز رسانه ای برای حامیان طبیعت این سرزمین باشیم.

پدافند غیر عامل محیط زیستی های یاسوج  را گرد هم جمع کرد

قرار سبز در شهر یاسوج استان کهگیلویه و بویر احمد

 قرار سبز در شهر یاسوج استان کهگیلویه و بویر احمد

بیشتر بخوانید: قرار سبز هفته اول آبان ماه ۱۳۹۷

تشكل نهضت سبز زاگرس همراه با اداره كل محيط زيست استان كهگيلويه و بويراحمد به مناسبت هفته پدافند غير عامل در یک برنامه پاكسازی مشترك، حاشیه محور یاسوج اصفهان را پاکسازی کردند.

پارک کوثر شیروان پاکسازی شد

قرار سبز در شهر شیروان استان خراسان شمالی

قرار سبز در شهر شیروان استان خراسان شمالی

گروه طنین پاکبانان شیروان در خراسان شمالی برنامه ۶۷ خود را  با همکاری همیاران به پاکسازی پارک کوثر اختصاص داد.

محیط زیستی‌های مشهد با شعار من پاکبان شهر امام رضا آمدند

قرار سبز در شهر مشهد استان خراسان رضوی

 قرار سبز در شهر مشهد استان خراسان رضوی

انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات خراسان رضوی در اقدامی فرهنگساز در دو روز پایانی ماه صفر با کمک ۴۰ همیار اقدام به پاکسازی فضای عزاداری کردند و زباله های یکبار مصرف را جمع آوری کردند. این گروه محیط زیستی به مدت ۶ سال است که در خراسان رضوی فعالیت می‌کند.

رامهرمزی ها به نام خود درخت کاشتند

قرار سبز در شهر رامهرمز استان خوزستان

 قرار سبز در شهر رامهرمز استان خوزستان

به همت انجمن دوستداران طبیعت رامهرمز استان خوزستان ۶۰ اصله نهال کُنار کاشته و ۵۰ نهال به نام اشخاص شرکت کننده در برنامه پلاک گذاری شد.

ادارات شیراز هم در پاکسازی حاشیه جاده های شهر مشارکت کردند

قرار سبز در شهر شیراز استان فارس

قرار سبز در شهر شیراز استان فارس

برنامه ۱۷۸ تشکل پاکسازان طبیعت فارس با حضور ۶۰ نفر با پاکسازی حاشیه جاده میدان گل سرخ به طرف جاده شیراز، جهرم برگزار شد. این برنامه با مشارکت و همراهی اداره توسعه فرهنگ شهروندی، سازمان مدیریت پسماند شیراز، اساتید و دانشجویانِ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان آتش نشانی، اداره گردشگری و باشگاه سوارکاری سلطان انجام شد. در خاتمه این برنامه، زباله های جمع آوری شده توسط سازمان پسماند به ایستگاه زباله ارسال شد.

کوهنوردی و آموزش توامان در آذربایجان شرقی انجام شد

قرار سبز در شهر تبریز استان آذربایجان شرقی

قرار سبز در شهر تبریز استان آذربایجان شرقی

همایش کوه پیمایی و کارگاه آموزشی حفاظت از محیط زیست به صورت میدانی با حضور خانوادگی اعضای کانون سلامت محله کوجووار و همیاران اجتماعی یاشیل کوجووار در بام تبریز (عینالی) برگزار شد.

سفر پرنده لرستان برای درمان آغاز شد

قرار سبز در شهر کوهدشت استان لرستان

 قرار سبز در شهر کوهدشت استان لرستان

با حمایت انجمن ویرداران، پرنده "شاه بوف " برای درمان به محیط زیست کوهدشت در استان لرستان تحویل داده شد. دوستداران محیط زیست این پرنده را که نیاز به درمان داشت به محیط بانان اداره محیط زیست برای حمایت از تنوع زیستی تحویل دادند. این پرنده پس از انجام معاینات دامپزشک و درمان در طبیعت رها خواهد شد.

جنگلهای اقلید استان فارس پاکسازی شد

قرار سبز در شهر اقلید استان فارس

قرار سبز در شهر اقلید استان فارس

نود و یکمین قرار سبز انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید اختصاص به پاکسازی جنگلهای بالادست پارک انقلاب داشت. در این برنامه که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر اقلید برگزار شد، بخش وسیعی از جنگلهای بادام کوهی و ارژن از زباله پاکسازی شد. گفتنی است این جنگلها در سالهای نه چندان دور توسط گروه های مردمی و منابع طبیعی شهرستان اقلید ایجاد شده است.

آبدانانی ها فرهنگسازی می‌کنند

قرار سبز در شهر آبدانان استان ایلام

 قرار سبز در شهر آبدانان استان ایلام

انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان ایلام طی اقدامی فرهنگساز با حضور در مهدکودک سابقون این شهر با همراهی کودکان اقدام به جمع آوری درب های پلاستیکی بطری ها کردند.

پیاده روی و پاکسازی در دشستان بوشهر انجام شد

قرار سبز در شهرستان دشتستان استان بوشهر

قرار سبز در شهرستان دشتستان استان بوشهر

انجمن دوستداران طبیعت سعدآباد استان بوشهر به مناسبت شهادت امام رضا (ع) با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان در طرح عظیم پیاده روی ولایت اقدام به پاکسازی جاده شاهزاده ابراهیم کردند.

تلاش بهبهان برای عنوان شهر بدون زباله ادامه دارد

قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان

قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان

به مناسبت شهادت امام رضا اعضای گروه رفتگران طبیعت بهبهان در استان خوزستان برای رسیدن به اولین شهر بدون زباله، قسمتی از مسیر بزرگترین پیاده روی جنوب کشور که از میدان امام حسین تا قدمگاه امام رضا بود را پاکسازی کردند.

طبیعت دوستان خورِ لارستان بذرکاری کردند

قرار سبز در شهر لارستان استان فارس

 قرار سبز در شهر لارستان استان فارس

بیشتر بخوانید: قرار سبز هفته پایانی مهر ماه ۱۳۹۷
هجدهمین برنامه مشترک گروه کوهنوردی توحید و انجمن سبزاندیشان خور در استان فارس با کوهنوردی و کاشت بذر در تنگ خور چاه آب شیرین حاج امین انجام شد. در این برنامه دو کیلو بذرهای بادام كوهى، سِدر و آكاسيا با حضور ۳۱ شرکت کننده کاشته شد.


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

مجید
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
درود بر شما تشکر ویژه داریم بابت انتشار اخبار گروه های فعال محیط زیست و منابع طبیعی اتجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
مدیریت فرایند کسب و کار
jyane construction