•  
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۷۴۸۷

تأمین برق در 24 ساعت شبانه روز با برج خورشیدی


زیست آنلاین: ایالت استرالیای جنوبی با احداث بزرگترین نیروگاه برج خورشیدی جهت تأمین ۱۰۰ درصدی برق مورد نیاز ساختمان های پورت آگوستا، اولین گام خود را جهت جایگزینی انرژی های تجدید پذیر به جای زغال سنگ برداشت.

به گزارش زیست آنلاین، ایالت استرالیای جنوبی اعلام کرده است که ساخت بزرگترین برج انرژی خورشیدی در جهان در نزدیکی بندر آگوستا به قدرت ۱۵۰ مگاوات، پس از توسعه موفقیت آمیز بزرگترین باتری لیتیوم یون در این منطقه، نقش استرالیای جنوبی را به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه انرژی تجدید پذیر تثبیت می کند.

وزیر انرژی جنوب استرالیا، کریس پیکتون، روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت این ایالات ۶۵۰ میلیون دلار (۵۱۲ میلیون دلار آمریکا) روی انرژی خورشیدی شرکت آرورا سرمایه گذاری کرده است. نیروگاه این شرکت در ۳۰ کیلومتری شمال بندر آگوستا، از یک برج احاطه شده توسط بیش از ۱۲،۰۰۰ هلیوستات (آینه های گردان) ساخته خواهد شد، و قادر خواهد بود سالانه حدود ۵۰۰،۰۰۰ مگاوات ساعت (MWh) برق تولید کند. شرکت آرورا به طور ویژه دارای ۱۱۰۰ مگاوات ساعت ذخیره انرژی در سیستم نمک مذاب شده است که برای تولید ۸ ساعت قدرت کامل برق پس از تاریکی کافی است.

پروژه۶۵۰ میلیون دلاری انرژی خورشیدی آرورا میتواند در طول روز برق مورد نیاز تمام مدارس، بیمارستان ها، ایستگاه های پلیس و ساختمان های دولتی استرالیا را تأمین و ذخیره کند. اگر چه پروژه های بزرگتر خورشیدی نیز وجود دارد، اما این پروژه بزرگترین پروژه خورشیدی تک برجی جهان خواهد بود.

این مصوبه که منجر به سرمایه گذاری حدود ۶۵۰ میلیون دلار خواهد شد، مجموعا حدود ۷۰۰ شغل جدید در زمینه ساخت و ساز در پورت آگوستا ایجاد خواهد کرد و قدرت رقابت جدیدی را در بازار استرالیای جنوبی به وجود خواهد آورد، که منجر به کاهش فشار ناشی از قیمت انرژی می شود.

Aurora همچنین در جهت ایجاد حدود ۴۰۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم و همچنین ۶۵۰ مشاغل تمام وقت محلی در طول ساخت تلاش خواهد کرد. این پروژه در حال حاضر پشتیبانی بزرگی از مردم محلی پورت آگوستا و همچنین جامعه جنوب شرقی استرالیا را به پشتوانه خود دارد و انتظار می رود در اوایل سال جاری این ساخت و ساز آغاز شود. SolarReserve، شرکت توسعه دهنده کالیفرنیایی در پشت این پروژه، همچنین به دنبال خرید تجهیزات و خدمات در استرالیا جنوبی، حمایت از صنعت کاملاً جدید و ایجاد یک زنجیره تامین جدید در دولت است که قادر به حمایت از دیگر پروژه ها در اطراف منطقه باشد.

کوین اسمیت، مدیر عامل شرکت SolarReserve اضافه کرد: "این نقطه عطف بزرگ، گام مهمی در توسعه نیروگاه حرارتی خورشیدی آرورا است که از تکنولوژی تولید انرژی خالص جهان به عنوان یکی از برجسته ترین فن آوری های SolarReserve در جنوب استرالیا برخوردار است." "داستان قابل توجه گذار پورت آگوستا از زغال سنگ به انرژی تجدید پذیر، که منجر به ایجاد شرایط رقابتی در برابر سوخت های فسیلی شده است، تصویری از آینده تولید برق در سراسر جهان خواهد بود."/منبع: cleantechnica


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

jyane construction