•  چهار شنبه ۱ آذر۱۳۹۶ , ساعت ۰۷:۴۱ ب.ظ
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۵۸۵۳

ساخت ۱۵ نیروگاه خورشیدی در استان مرکزی


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: ساخت و راه اندازی ۱۵ نیروگاه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی در نقاط مختلف این استان نهایی شد.

به گزارش زیست آنلاین، عزیز فیلی روز چهار شنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی افزود: در مجموع درخواست ساخت ۲۲ نیروگاه خورشیدی و ۲ نیروگاه بادی از سوی بخش خصوصی به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی رسیده است.

وی ادامه داد: ۱۵ مورد از این درخواست‌ها در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مطرح و مجوز‌های لازم نیز صادر شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی با بیان اینکه تا کنون ۶۰۰ هکتار زمین برای ساخت ۱۵ نیروگاه خورشیدی به متقاضیان واگذار شده است، عنوان کرد: ساخت و راه اندازی نیروگاه‌های مذکور با بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی هدفگذاری شده است.

وی اضافه کرد: تولید انرژی از طریق نیروگاه‌های خورشیدی در اولویت راهبرد‌های کلان کشور است و نیروگاه‌های هدفگذاری شده در استان مرکزی در مجموع تولید ۲۰۰ مگاوات انرژی را برعهده خواهند داشت.

فیلی ادامه داد: فرمانداران، بخشداران و دهیاران شهرستان‌های میزبان نیروگاه خورشیدی در استان وظیفه دارند با همکاری ادارت کل منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی همراهی لازم را با سرمایه گذاران در این بخش داشته باشند.

به گزارش ایرنا، وی بیان کرد: صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و مهار گاز‌های گلخانه‌ای از مزایای بهره گیری از تولید انرژی در نیروگاه‌های خورشیدی است.

 

 


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
jyane construction
دوازدهمین کنفرانس بین المللی انرژی
نانوسینا