•  سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۰۳:۴۱ ب.ظ
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۴۸۶۹

ژاپن دو نیروگاه اتمی خود را از شبکه خارج می کند


زیست آنلاین: شرکت انرژی کانسای الکتریک ژاپن به دلیل هزینه های بالای نیروگاه و اتفاق فوکوشیما، دو نیرو گاه خود را از کار خواهد انداخت.

به گزارش زیست آنلاین، بر اساس گزارشهای رسیده، دولت محلی فوکویی در غرب ژاپن در زمینه از کار اندازی این دو نیروگاه تا فصل زمستان تصمیم گیری خواهد کرد. قبل از فاجعه فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ که به دلیل زلزله و سونامی، یکی از نیروگاه ها ذوب شد، تقریباً نیمی از برق شرکت کانسای از نیروگاه ها تأمین می شد.
این شرکت برنامه ریزی کرده است تا رآکتورهای شماره ۱ و ۲ هر کدام با ظرفیتی برابر با ۱۱۷۵ مگاوات را که در سال ۱۹۷۹ تأسیس شده اند، از شبکه خارج کند. البته این شرکت امروز اعلام کرده است که هنوز تصمیم قطعی بر از کار اندازی این دو نیروگاه نداشته و با توجه به ظرفیت شبکه عمل خواهد کرد.
این شرکت همچنین اظهار داشت که به دنبال کسب گواهی های جدید جهت راه اندازی دوباره این دو نیروگاه است، اما هزینه های مربوط به اصلاحات و ارتقای سیستم های امنیت و سلامت منجر شده است تا این شرکت تصمیم دیگری داشته باشد.
منبع: reuters

 


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
jyane construction
دوازدهمین کنفرانس بین المللی انرژی
نانوسینا