•  سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۰۳:۲۲ ب.ظ
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۴۸۶۸

همکاری بانک رابوبنک با سازمان ملل جهت توسعه کشاورزی پایدار


زیست آنلاین: بانک رابوبنک با سازمان ملل جهت پیاده سازی طرح حمایت یک میلیارد دلاری از کشاورزی پایدار همکاری می کند. هدف از این سرمایه گذاری و همکاری، تبدیل صنایع کشاورزی عادی به صنایع کشاورزی پایدار است.

به گزارش زیست آنلاین، بر اساس خبرهای رسیده، از آنجایی که بسیاری از شرکت ها و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی به دنبال افزایش شفافیت در زنجیره تأمین محصولات هستند، این طرح بر همین اساس بنیان گذاری شده است. طبق اظهارات مدیران بانک دویچه در مصاحبه امروز، بانک ربوبنک و سازمان ملل جهت کاهش فشار هزینه های کشاورزی پایدار که ناشی از هزینه های اولیه بالا و همچنین پایینتر بودن حجم محصول نهایی در کشاورزی پایدار است، تصمیم گرفته اند تا بخشی از هزینه ها را بر عهده بگیرند.
در این برنامه سه ساله، بانک ربوبنک اعطای گرنت، تسهیلات با سود پایین و خدمات بیمه ای به این کشاورزان را برای کشاورزان امکان پذیر خواهد کرد. طبق اظهارات عضو هیئت مدیره این بانک، بانک ها وظیفه دارند تا به کشاورزان جهت نیل به اهداف پایدار کمک کنند. این بانک همچنین به کشاورزان برزیلی جهت کاهش جنگل زدایی در آمازون و افزایش دوره تناوب محصولات کشاورزی در جهت حفظ حاصلخیزی خاک کمک کرده است.
البته این بانک جزئیات زیادی از طرح را ارائه نکرده است اما بعنوان یکی از نمونه های آن، می توان به رتبه بندی کشاورزان جهت دریافت تسهیلات بر اساس میزان مصرف سم اشاره کرد.
همچنین دو شرکت تولید صنعتی محصولات کشاورزی نیز به دلیل فشار مشتریان در زمینه شفافیت زنجیره تأمین. نیاز به پشتیبانی مالی جهت افزایش پایداری صنعت کشاورزی دارند.

 

 

 

منبع: reuters

 

 

 

 


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
jyane construction
دوازدهمین کنفرانس بین المللی انرژی
نانوسینا