•  چهار شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۴ ق.ظ
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۳۳۵۸

پرورش دهنده طاووس

سود 500 هزار تومانی پرورش هر طاووس


زیست انلاین :پرورش پرندگان تزیینی می تواند یک شغل تمام عیار به حساب بیاید زیرا نه تجهیزات و امکانات زیادی نیاز دارد ونه هوا را آلوده می کند و به همین دلیل در زمره مشاغل سبز طبقه بندی می شود

یکی از این پرندگان که می شود در روستاها به پرورش ان همت گمارد طاووس است که می توان ان را با سرمایه اندک شروع کرد و تجارت موفقی در کنار آن به راه انداخت .

عزت اسماعیلی که در این حوزه فعال است و کسب و کار موفقی را راه اندازی کرده است پیش از این به پرورش شتر مرغ مشغول بوده است و به همراه اعضای خانواده اش در این حوزه فعالیت می کرده است . او می گوید همین بهانه ای بود که تخم های طاووس را زیر بوقلمون کرچ بگذارم و به همین دلیل به راحتی جوجه های این طاووس ها به دنیا می آمدند تهیه هر تخم طاووس حدود 100 تومان است و هر جوجه طاووس 300 هزار تومان به فروش می رود .

او معتقد است که پرورش پرندگانی مانند طاووس نیاز به راهکارهای عملی و اطلاعات زیاد در این زمینه دارد کافی است یک زمین برای این کار محیا باشد به شرطی که آب کافی و سالم برای حیوان محیا باشد .
طاووس ها نیاز به خانه های مستقل دارند که باید برای هر جفت طاووس خانه ها جدا جدا قرار داد .این پرنده بازیگوش است و دوست دارد حست و خیز داشته باشد برای همین کافی است که فضایی برای حرکت این پرنده در داخل مزرعه قرار داده شود .مثلا برای 20 طاووس 400 متر زمین کافی است .
این پرورش دهنده طاووس می گوید : طاووس ها در هر آب و هوایی پرورش پیدا می کنند و بزرگ می شوند فقط کافی است محیط دلبازی برای آنها فراهم شود . کافی است یک جفت طاووس خریداری شود و پس از ان طاووس ها زاد و ولد می کنند و تعدادشان زیاد می شود و اینطور شما می توانید یک مزرعه طاووس تشکیل دهید البته خیلی ها نژادهای مختلاف طاووس را از کشورهای مختلف وارد می کنند و معتقدند پرورش بعضی از نژاد ها پر سودتر است اما به نظر می رسد برای شروع یک کار سبز می توان از نژادهای پرورش یافته در داخل ایران استفاده کرد .
وی معتقد است که هزینه نگهداری طاووس زیاد نیست و خرید جوجه و نگهداری یک سال ان بیش از 500 هزار تومان هزینه نمی خواهد اما این درصورتی است که وقتی طاووس بالغ شد می تونا آن را تا یک میلیون و 500 هزار تومان فروخت . هر چند فراموش نکنید که قبل از شروع کار حتما از سازمان جهاد کشاورزی باید مجوز آن را دریافت کنید که کار سختی نیست و اگر مکا و تجهیزات ان را محیا کنید یک ماهه به شما مجوز می دهند .

 


 اخبار مرتبط:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
انجمن مدیریت سبز ایران
نانوسینا