•  دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۴۶ ق.ظ
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۱۶۴۷

پتانسیل بالا ایران از نظر انرژی گرمایی زمین


صمد فتوحی عضو هیأت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: ایران از جمله کشورهایی است که پتانسیل بالایی از نظر انرژی زمین گرمایی دارا می‌باشد.به گزارش زیست آنلاین و به نقل از انجمن انرژی های تجدید پذیر، صمد فتوحی با اشاره به مطلب فوقافزود: تحولات جهانی در زمینه توجه به حفظ محیط زیست و فناپذیر بودن منابع فسیلی، گرایش به استفاده از انرژی های تجدید پذیر را سرعت بخشیده و روز به روز توجه بیشتری را به خود معطوف می کند. 
به گفته فتوحی، ایران یکی از کشورهایی است که بر روی کمربند انرژی زمین گرمایی واقع شده و دارای پتانسیل بالایی از نظر انرژی زمین گرمایی می باشد. ایران با داشتن منابع بسیار قوی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر مستعد به کار گیری و بهینه این گونه انرژی ها بوده و در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های انرژی کشور، بایستی جایگاه ویژه ای را برای آن اختصاص داد. 

وی خاطرنشان کرد: کاهش انرژی های فسیلی و نیاز روز افزون به انرژی باعث استفاده از انرژی های نو همچون باد، آب، بیوگاز و زمین گرمایی که از منابع پاک هستند شده است و عدم آلودگی هوای این انرژی ها کارشناسان محیط زیست و برنامه ریزان شهری را به استفاده بیش از پیش آن ترغیب نموده است. 
 


 اخبار مرتبط:  

 برچسب ها:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
jyane construction
دوازدهمین کنفرانس بین المللی انرژی
نانوسینا