•  دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۰۷:۵۲ ب.ظ
  •  0 دیدگاه
  •  خبر
  • کد خبر : ۶۱۱۵۰

گرمایش زمین جنوب اروپارا به زودی صحرا می کند!


بنا بر نظر کارشناسان جوی، تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت‌های بشر احتمالا اکوسیستم‌های موجود در مدیترانه را تغییر می‌دهد مگر اینکه دولت‌ها به سرعت میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایسنا، هر روزه اکثر مردم جهان شاهد تاثیرات گرمای جهانی هستند.

کارشناسان محیط زیست در یک بررسی جدید دریافتند در صورتی که گرمای جهانی متوقف نشود جنوب اروپا تا پایان قرن حاضر به صحرا تبدیل می‌شود.

ذوب شدن یخ‌ها، خشک شدن اقیانوس‌ها و افزایش دمای جو تنها بخشی از پیامدهای واقعی و فاجعه‌بار گرمای جهانی است و به گفته کارشناسان اگر این روند متوقف نشود جنوب اروپا به زودی به صحرا تبدیل می‌شود.

گروهی از محققان دانشگاه "آیکس مارسل" فرانسه اظهار داشتند: میانگین دما در این منطقه ۱.۳ درجه سانتی‌گراد از اواخر قرن نوزدهم افزایش یافته و از میانگین جهانی ۰.۸۵ درجه سانتیگراد بالاتر رفته است.

بنا بر نظر  کارشناسان جوی، تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت‌های بشر احتمالا اکوسیستم‌های موجود در مدیترانه را تغییر می‌دهد مگر اینکه دولت‌ها به سرعت میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، مدیترانه در برابر گرمای جهانی آسیب‌پذیر است زیرا طوفان‌های آتلانتیک احتمالا به سمت شمال تغییر جهت می‌دهند و در نتیجه تابش خورشید تشدید و از میزان بارش‌ها کاسته می‌شود.


 اخبار مرتبط:  

 برچسب ها:  

ارسال نظر:

capcha

 نظرات  

نظرسنجی


به نظر شما سرمایه گذاری جهت ارتقا بهره وری انرژی در کدامیک از بخش های زیر تاثیر بیشتری بر کاهش مصرف انرژی در آینده دارد؟
jyane construction
دوازدهمین کنفرانس بین المللی انرژی
نانوسینا